communication house

Archív aktualít    »   Chystá sa Tanečný rekord v Európskom meste športu

Chystá sa Tanečný rekord v Európskom meste športu

Zapojte sa do nácviku Veselej karičky 2016!


Nová – a veselá – taká je karička 2016. Parádna tancovačka na Hlavnej aj s pokusom o slovenský rekord. Stále je možnosť zapojiť sa do nácvikov, na ktorých je vždy veselo. Účasť na Dni D -  23. júna, kedy tento východoslovenský kruhový tanec na Hlavnej roztancuje Košice, bude čerešničkou na torte.


Aj pre študentov

 

Jedno, či ste folkloristi alebo nie, či máte skúsenosti s akýmkoľvek tancom alebo nie, či ste  muž alebo žena. Zapojiť sa môžu žiaci, študenti, ľudia v aktívnom či dôchodkovom veku, jednotlivci aj rodiny. Kroky sú také jednoduché, že ich zvládne každý. Za výuku neplatia a rovnako grátis je aj účasť na veľkej tancovačke so stuhou pre každého.

 

Prihláška a bližšie informácie sú zverejnené na www.karickatanec.sk i na www.facebook.com/karickatanec. Je tam výukové video, ktoré pre Vás pripravil odborný garant podujatia FS Železiar spolu s FS Hanička. Prihlásiť sa možno koordinátorke podujatia Monike Floriánovej (0904 436 579. florianova.monika @gmail.com).


Urban učí verejnosť

 

Uskutočnili sa štyri metodické dni v Dome ľudového tanca na Starozagorskej 10. Viedol ich spoluautor choreografie Vlado Urban. Staňte sa priamymi aktérmi výnimočného počinu! Pokusu o zrod ustanovujúceho slovenského rekordu s názvom: Najdlhšia bránička vytvorená z rúk ľudí tancujúcich karičku. Podujatie je súčasťou 35. ročníka medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest (CFF). Communication House Veselú karičku pripravil v spolupráci s FS Železiar, Syrárňou Bel Slovensko – výrobcom syra Karička a tiež s Košicami - Európskym mestom športu 2016 a Košickým samosprávnym krajom.

           

Uplynulé tri ročníky karičky na Hlavnej sú ovenčené troma novými slovenskými rekordmi. Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Dovedna ju zatancovalo vyše 2 000 ľudí. V roku 2013 965 v 105-tich kruhoch. O rok neskôr 444 ľudí vytvorilo obrovské koleso. V roku 2015 sa 584 účastníkov naraz objalo v takmer 60-tich kruhoch. Tentoraz sa účastníci pokúsia o štvrtý slovenský rekord – a opäť ustanovujúci!

 

I zahraničné súbory


  Doteraz sa na nácvik tohtoročného priateľského tanca v kruhu prihlásilo takmer 500 mladých i tých skôr narodených z Košíc aj celého východného Slovenska. Veselú karičku zatancujú 23. júna aj v Prahe. Nechajme sa prekvapiť, ako bude vyzerať v podaní zahraničných folklórnych súborov – z Lotyšska a možno aj zo Španielska, Talianska či Turecka.                                                                                                     

                                                                                                             

Katarína Čániová, kcaniova@communicationhouse.sk, 0905 812 883

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk