communication house

Archív aktualít    »   Od pondelka učiteľ tanca na každej strednej škole?

Od pondelka učiteľ tanca na každej strednej škole?

Nič podobné nie je na svete, aspoň podľa vedomostí organizátorov. Karička, ktorú po tretí krát a to s početnými novinkami zatancujú Košice a Východoslovenský kraj 25. júna 2015, štartuje prvým nácvikom 13. apríla na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Košice. Karička má osloviť predovšetkým mladých nefolkloristov. Radosť z dotykov a šantenia v tanci vyvrcholí na Hlavnej ulici v Metropole východu a možno aj v Prahe.

 

Nová hravá choreografia, tentoraz ABOVSKEJ KARIČKY na výukovom videu. Nový facebook. Nová podstránka. Aj to poslúži pri nácvikoch tanca stredoškolákom a vysokoškolákom, záujemcom z radov samospráv či záujmových organizácií. Tvorcovia myšlienky a organizátori z Communication House a FS Železiar chcú tiež vytvoriť ďalší slovenský rekord a pridať ho k predošlým dvom. V roku 2013 Karičku zatancovalo 965 ľudí v 105 kruhoch. Vlani 444 v jedinom obrovskom kruhu.

 

                      

,,Karička má ambíciu putovať do sveta. V ten istý deň si ju chcú zatancovať Slováci i neSlováci žijúci v Prahe. Dušou tejto myšlienky je Mária Svoreňová z košického FS Hanička. Radi im v tom pomôžeme.  Veľmi sa tiež teším, že netanečníkov pedagógov podporuje aj známy režisér a choreograf Ondrej Šoth, “ hovorí za odborného garanta podujatia Vladimír Urban, umelecký vedúci FS Železiar a zároveň riaditeľ 34. ročníka Cassovia folkfestu, ktorého Karička 2015 je súčasťou.
       

Exkluzívnym partnerom Karičky 2015 je výrobca syru Karička naša slovenská - Syráreň Bel Slovensko. Podujatie podporuje aj mesto Košice a Košický samosprávny kraj.

 

Alžbeta Hudáková

foto: Veronika Janušková

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk