communication house

Archív aktualít    »   Odštartovali verejné nácviky

Odštartovali verejné nácviky

Originálna Abovská Karička 2020 s novinkami  

V týchto dňoch odštartovali prvé verejné nácviky nevšedného podujatia na Slovensku a vôbec v strednej Európe – tancovania karičky na košickej Hlavnej ulici. Prvý raz v osemročnej histórii akcie názov organizátori odvodili od kruhového tanca z regiónu Abov, ktorého Košice boli oddávna metropolou.

Abovská Karička 2020 na Hlavnej ulici v Košiciach sa chystá udiať vo štvrtok 17. septembra o 17. 00 hod. za dodržania príslušných opatrení pre podujatia do tisíc ľudí. Je to jedno z mála folklórnych nezrušených podujatí na Slovensku tohto roku. Pôvodne mala byť v júni. Začne ňou 39. medzinárodný folklórny festival tanca, hudby a spevu Cassovia Folkfest.

Organizátori informujú verejnosť, folklórne kolektívy, osvetové strediská vo všetkých krajoch ako aj jednotlivcov zo Slovenska o výukových videách, ktoré pripravil odborný garant podujatia 56 -ročný FS Železiar vedený Vladom Urbanom. Choreografia tanca má hravý a vtipný náboj. Na Youtube sú k dispozícii výukové videá:
Abovská karička 2020  tanec - https://www.youtube.com/watch?v=-0Hepp439CQ
Abovská karička 2020 metodika  - https://www.youtube.com/watch?v=CJhWf5jo5xs

Ženy z Denného centra seniorov Šaca, folklórny súbor Sakaľčaňe zo Sokolian či Bukovina zo Sečovskej Polianky – to sú niektorí, ktorí sa zúčastnili prvých nácvikov. Detský folklórny súbor Hermanček z Hermanoviec chystá premiéru: „Radi skúšame nové veci. Už minulý rok sme uvažovali o karičke. Veríme, že teraz to vyjde.”
Za nových spoluorganizátorovKultúrneho centra Abova v Bidovciach sa do nácviku tanca zatiaľ odvážila Katarína Končová: „Páčilo sa mi veľmi. Zavolám aj manžela.“ Za 15-tich klientov s mentálnym postihom ZPP Radosť z Košíc ich sociálne pracovníčky Silvia BalúchováEva Pállová povedali: „Keď sme sa pýtali, či ideme do tretice na Karičku, zaznelo jednoznačné áno. Tancom ich vedieme k pohybum a rozhľadu, posilňujeme aj  tímovú prácu.” 

     Ďalší bezplatný výukový deň je naplánovaný na 25. augusta. Info na: 
www.karičkatanec.sk
, www.kulturaabova.sk 
FB/ taneckarička.

Organizátormi podujatia sú:
Kultobin, Kultúrne centrum Abova a Communication House. Partnermi Syráreň Bel Slovensko, výrobca syra Karička a mesto Košice.

 

Katarína Čániová, foto: Monika Floriánová
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk