communication house

Archív aktualít    »   Počet prihlásených prekročil tisícku!

Počet prihlásených prekročil tisícku!

Karička ako životabudič?


Organizátori si mädlia ruky. Počet prihlásených na tancovanie Veselej karičky 2016 na Hlavnej ulici v Košiciach v týchto dňoch prekročil tisícku. Za prvé júnové dni sa prihlásilo ďalších vyše 70 nových záujemcov. Sympatická tisícka je cenná o to viac, že účasť žiakov, študentov stredných a vysokých škôl ako aj jednotlivcov či rodín je úplne dobrovoľná.


Dosiaľ prebehlo päť výukových metodických dní, čo je naviac v doterajšej histórii karičky. „Pravidelné nácviky tanca v objatí kruhu sú ako životabudič, preto ten záujem,” mieni Vladimír Urban z folklórneho súboru Železiar a Marianna Svoreňová, vedúca FS Hanička, autori choreografie.

Veselú karičku sa učia vo svojich domovských krajinách aj zahraničné folklórne súbory z Estónska, Turecka a Srbska - hostia  35. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest, ktorý 23. júna o 17.00 hod. otvorí práve spomínaná veľká tancovačka v kolesách. Novú choreografiu organizátori podujatia z Communication House spojili s pokusom o ustanovujúci slovenský rekord: Najviac bráničiek vytvorených z rúk ľudí tancujúcich karičku.


Túto povzbudivú správu uverejnili aj médiá: zajtrajšie noviny, korzár, kosicednes24.sk aj webová stránka VÚC.

 

foto: Z nácviku Veselej karičku v bunkrovisku v rámci festivalu Use the C!ty 2016                                                                 Katarína Čániová

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk