communication house

Archív aktualít    »   Prvý raz karička aj s čardášom

Prvý raz karička aj s čardášom

ŠTARTUJÚ VEREJNÉ NÁCVIKY PRE ŠIROKÚ VEREJNOSŤ

V máji odštartovali verejné nácviky nevšedného podujatia na Slovensku a vôbec v strednej Európe – hromadného tancovania karičky na košickej Hlavnej ulici. Prvý raz v sedemročnej histórii akcie sme ku originálnej východoslovenskej karičke pridali aj čardáš a to slávny parchoviansky.

       Zemplínska karička s čardášom 2019 určená pre širokú verejnosť zo Slovenska i zo zahraničia bude na Hlavnej ulici 20. júna 2019. Organizátori už informujú stredné školy, ZUŠ-ky, folklórne kolektívy, osvetové strediská vo všetkých krajoch ako aj početných jednotlivcoch o výukových videách, ktoré pripravil odborný garant podujatia, nedávno jubilujúci 55-ročný FS Železiar.

Vedúci choreograf FS Železiar Vlado Urban: „Kruhový tanec karička sa stáva symbolom dynamiky, živosti a priateľskosti Slovenska. Veľmi nás teší, že k tomu už siedmy raz prispievame aj veľkým karičkovským podujatím na košickej Hlavnej. A vari aj preto sme sa rozhodli pridať rezký čardáš, pravda, zjednodušený, aby si ho mohol zatancovať každý."

„Hlásia sa nám záujemcovia aj z Moravy či južného a stredného Slovenska. Nech sa dobrá myšlienka šíri," teší sa Katarína Čániová, riaditeľka košickej PR agentúry Communication House za ideových tvorcov podujatia.

Veľká tancovačka otvorí 38. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest. Účasť na nej je dobrovoľná a bezplatná. Prvý raz sa prihlasuje on-line. Na you tube sú verejnosti k dispozícii dve výukové videá. A to aj s verziou, ak čardáš – párový tanec – si zatancujú  len ženy.

Zemplínska KARIČKA s ČARDÁŠOM 2019 – METODIKA   https://youtu.be/I8WqpMp2KXs
Zemplínska KARIČKA s ČARDÁŠOM 2019 – TANEC https://youtu.be/RxZerMCaSd0

Karička pod názvom Tancujúce mesto 2013 odštartovala v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Úspešne pokračovala aj v rokoch 2014 Obrovskou karičkou, 2015 Karičkou-tancom priateľov, v roku 2016 Veselou Karičkou, v 2017 Jubilejnou karičkou a v 2018 Karičkou slnovratu. Za šesť rokov dovedna takmer 5 000 ľudí tancovalo tento známy kruhový tanec na Hlavnej a spoločne vytvorili šesť nových ustanovujúcich slovenských rekordov. Rúškom tajomstva ostáva zahalená téma tohtoročného pokusu o siedmy ustanovujúci slovenský rekord.


Dr. Katarína Čániová, Communication House, hlavná koordinátorka projektu
0905 812 883,  e-mail: karickatanec@gmail.com

Communication House - based in Košice, it is the first public relations agency in Slovakia outside Bratislava, founded in 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk