communication house

Archív aktualít    »   Vymysleli unikátnu tortu: VÝŠIVKY z 25-tich regiónov Slovenska

Vymysleli unikátnu tortu: VÝŠIVKY z 25-tich regiónov Slovenska

 

Účastníčky III. celoslovenskej súťažnej prehliadky tort, medovníkov a prác typu art deco v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany zhotovili unikátnu tortu s priemerom  dva metre štvorcové. V sladkej podobe na nej vyobrazili originálne  výšivky 25-tich regiónov Slovenska. Dvadsať medovnikárok, medzi nimi aj aktérky medzinárodných súťaží, zas vytvorili dielo Spievajúce medovníky.

Tieto unikátne umelecké práce nadväzujú na netradičné nápady nadšenkýň sladkého pečenia z predchádzajúcich rokov, ktoré sa zároveň stali ustanovujúcimi národnými rekordmi. Zhotovili napríklad najdlhšiu slovenskú roládu merajúcu takmer 80 metrov. Poskladali najväčší slovenský sladký obraz z 2120 mafinov (koláčikov v košíčkoch).


Tohto roku asi sto amatérskych cukrárok a „artmám“ z rôznych kútov Slovenska súťažilo s motívom Na ľudovú nôtu a to v štyroch kategóriách: jedlé torty, makety tort,  medovníky  a ručné práce  z korálikov, prútia, papiera, látky, drôtu  a iných materiálov. Medzi súťažiacimi boli aj traja muži.


Pri práci ich sprevádzali melódie piatich vynikajúcich fujaristov z Bratislavy, Dobšinej a Piešťan zo združenia Priatelia fujary a tiež nadaný 10-ročný heligonkár Samko Repáň z Trnového pri Žiline.


Na záver nevšedného dňa organizátor podujatia  – časopis Torty od mamy  -  rozkrojil unikátnu výšivkovú tortu pre návštevnícku verejnosť.


Ponúkame vám atmosféru podujatia: http://tortyodmamy.sme.sk/vsetky-vytvory-v-piestanoch-boli-nadherne-tu-su-vitazi 


         

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk