communication house

Archív aktualít    »   Zamrznú v tanci?

Zamrznú v tanci?

Jubilejná karička 2017 na košickej Hlavnej ešte neprepukla a už prekypuje zaujímavosťami.

      Chystá sa prísť tridsať tínedžerov zo slovenských škôl v Maďarsku združených v tamojšom Ústave kultúry Slovákov. Tento unikátny slovenský tanec nacvičujú aj na úrodných lánoch južnej Moravy, aby ho v deň D, vo štvrtok  22.  júna o 17. hod., mohli predviesť desiatky mladých z obcí Žádovice a Dubňany.
      Vlastný kruh bude mať tiež Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska z Košíc, ktorej šesť členov na karičku pripravuje lektorka Monika Floriánová. Prvý raz sa do nej zapojí 16 zamestnancov brazílskej spoločnosti Embraco, ktorá má v Košiciach globálne podporné centrum.

Aj pokus o piaty ustanovujúci slovenský rekord jubilejného piateho ročníka sa chystá byť nevšedným. Takmer tisíc tancujúcich na istý čas chce zamrznúť v tanci, čo na Slovensku nemá obdobu.

Folklórny súbor Sokolík zo Slovenského Pravna sa i na dlhú cestu vlakom do Metropoly východu vypraví v krojoch.
„Deti sa už nevedia dočkať. A to neviem, čo urobia, keď uvidia, že na Slovensku je toľko ľudí nadšených pre ľudové piesne, tance a zvyky,” vraví natešene jeho vedúca Mgr. Miroslava Froľová.  Potrite si PROGRAM Jubilejnej Karičky - TU.
 
Jubilejná karička 2017 nesie podtitul slnovratová, pretože sa udeje v čase slnovratu, ktorý patril k najväčším obradovým sviatkom našich predkov. Otvorí 36. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest.

Jubilejnú Karičku 2017 sa rozhodli aj tohto roku podporiť: Syráreň Bel Slovensko, výrobca syru Karička a tiež Košický samosprávny kraj a mesto Košice.
                                                                                                                         Katarína Čániová, organizátorka
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk