communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Deväťkilová torta hokejistom

Deväťkilová torta hokejistom

Sladký maskot Goooly a majstrovská trofej na zjedenie


(KOŠICE, utorok 12.4.2011, Štefan Hric) Unikátny spôsob na podporu našich hokejistov pred majstrovstvami sveta si zvolilo Regionálne združenie obcí Hornád a občianske združenie Mamám Slovenska v spolupráci s časopisom Torty od mamy. Dnes vedno s primátorom Košíc Richardom Rašim odovzdávajú hokejistom slovenskej reprezentácie v Historickej radnici v Košiciach tortu v tvare víťaznej trofeje.

Aj týmto sladkým pohárom chceme slovenskú reprezentáciu motivovať k chuti získať ten naozajstný,“ komentuje Ján Kokarda, predseda Regionálneho združenia obcí Hornád – šestnástich v blízkosti Košíc. Združenie v spolupráci s časopisom Torty od mamy pripravilo aj ďalšiu špeciálnu hokejovú tortu – a to v tvare ľadovej plochy s maskotom Gooolym. Určená je pozvaným novinárom a hosťom. O výrobu sa postarali cukrárky z Košíc a mikroregiónu Hornád.

Torta s marcipánovou trofejou majstrovstiev sveta, ktorú dostávajú hokejisti, je vysoká pol metra a má špeciálne vystuženie. Len samotný pohár na nej váži viac ako dva kilogramy. Celá torta má deväť kíl, čo je takmer ako skutočná trofej! Je naplnená kvalitnými surovinami - pod marcipánom ukrýva napríklad šľahačku, jahody či čokoládu. Jej výroba trvala vyše 60 hodín. Ručná práca vyšla z dielne košickej amatérskej cukrárky známej pod menom Mirčuš.

 

Na Slovensku sa pečeniu venuje čoraz viac nadšencov, ktorých do značnej miery združuje časopis Torty od mamy a stránka www.tortyodmamy.sk. Aj táto komunita chce vyjadriť svoju spolupatričnosť. „Na prvý pohľad sa môže zdať, že fanúšikmi hokeja sú predovšetkým muži. Mnohé ženy sledujú rovnako zaujato hokejové dianie,“ vyjadruje sa Kamila Kokošková, predsedníčka občianskeho združenia Mamám Slovenska. Takisto toto združenie, ku ktorému sa hlási niekoľko desiatok tisíc slovenských žien, vyjadrilo túžbu podporiť hokejistov a zapája sa do Majstrovskej sveta v ľadovom hokeji súťažou O najkrajšiu hokejovú tortu.

 

„Šampionát už dávno nie je len záležitosťou, úzkej skupiny nadšencov. Stal sa celonárodnou hrdosťou. Každý sa chce zapojiť a vyjadriť podporu. Najkrajšie na tom je, že vznikajú úplne nové spôsoby. Napríklad hokejová torta je na Slovensku aj v zahraničí výnimočným nápadom,“ uvádza Katarína Eva Čániová, šéfredaktorka časopisu Torty od mamy vychádzajúci v Košiciach.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk