communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Doména .eu na Slovensku predbehla v popularite .com

Doména .eu na Slovensku predbehla v popularite .com

(Brusel, 14. marec 2011) – Podľa štatistík združenia EURid, správcu domény .eu, a ZookNIC, poskytovateľa štatistických údajov o doménach, je na Slovensku po doméne .sk druhou najpopulárnejšou top-level doménou (TLD) práve .eu. V kontexte štátov Európskej únie je druhé miesto .eu výnimočné. Vo väčšine štátov EÚ je totiž po národnej TLD doméne najpopulárnejšou doménou .com. Zverejnené čísla potvrdzujú rastúcu popularitu .eu na Slovensku. 


„Už dlhší čas pozorujeme zvýšený záujem o webové prezentovanie spoločností na európskom trhu prostredníctvom domény .eu - snaha o lokalizáciu biznisu a vyzdvihnutie európskej identity sú pre podnikový segment na Slovensku dôležité. K tomuto stavu zrejme prispieva aj zaplnenosť menného priestoru domény .com,“ hovorí Dezider Szolárd z firmy WEBGLOBE s.r.o., poskytujúcej registráciu domén.

Ako uvádza prehľad EURidu za štvrtý kvartál roku 2010, doména .eu zvýšila na Slovensku počet registrácii o 16,5 % v porovnaní s rokom 2009. Celkový rast domény vo všetkých štátoch EU dosiahol 6 %. Úplná správa je k dispozícii na stránkach http://link.eurid.eu/reports.

„Veríme, že podiel .eu na slovenskom doménovom trhu môže byť ešte väčší. Od decembra 2009 .eu umožňuje registráciu domén s diakritikou (ô, č, ŕ apod.), čo pre slovenské firmy, inštitúcie alebo jednotlivcov znamená možnosť byť online v presnom prepise spisovného jazyka“, hodnotí Regina Fuchsová, Regional Manager EURidu pre strednú Európu.

O.eu a EURid
Doména .eu patrí medzi desať najväčších internetových domén najvyššej úrovne na svete a poskytuje 500 miliónom ľudí v 27 krajinách EÚ nástroj na budovanie európskej internetovej identity. Od spustenia domény .eu v roku 2005 sa zaregistrovalo vyše 3 milióny doménových mien s touto koncovkou. Medzi spoločnosti, ktoré si doménu .eu zvolili ako vyjadrenie európskej identity, patrí napríklad Bridgestone, Century 21, Hyundai, MAN Group, Microsoft či UniCredit Group.

EURid je neziskovou organizáciou, ktorú Európska komisia vybrala, aby spravovala .eu ako doménu najvyššej úrovne. EURid spolupracuje s viac než 850 akreditovanými registrátormi a poskytuje podporu v 23 oficiálnych jazykoch EÚ. EURid má centrálu v Bruseli (Belgicko) a regionálne pobočky v Prahe, Pise a Štokholme. Viac informácií na http://www.eurid.eu

.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk