communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Embraco Slovakia vyrobilo 25 miliónov kompresorov

Embraco Slovakia vyrobilo 25 miliónov kompresorov

Zaplnili by 112 futbalových ihrísk

Spišská Nová Ves (26. mája 2008, Katarína Čániová) – Dnes v Embracu Slovakia vyrobili dvadsiaty piaty miliónty kompresor. Ak by tento počet umiestnili vedľa seba, zaplnil by 112 futbalových ihrísk alebo 577 hokejových ľadových plôch. Viac ako sedemkrát by tiež ním mohli „vydláždiť“ šošovkovité námestie v Spišskej Novej Vsi považované za najdlhšie na Slovensku.

Prvý milión kompresorov vyrobili v júni 2004 - po šiestich rokoch od vzniku závodu. Jeho rozšírenie na najväčší európsky závod Embraca umožňuje produkciu do piatich miliónov kusov ročne. Päťdesiaty miliónty kus očakávajú približne o päť rokov. (Korporácia má závod v Brazílii, Taliansku, na Slovensku a v Číne.)


„Teší nás, že Embraco na Slovensku výrazne prispieva k 22 %-mu podielu našej spoločnosti na svetovom trhu a tiež k tomu, že sme sa stali najväčšími predajcami kompresorov vo svojom segmente. V Spišskej Novej Vsi plánujeme vyrábať ešte viac kondenzačných jednotiek – ucelených systémov, ktorých sú kompresory súčasťou. Zvýšime ich variabilitu a takisto posilníme poradenstvo a servis,“ vyjadruje sa výkonný riaditeľ pre Európu Lainor Driessen.

 

O inovačných zmenách za desať rokov fungovania slovenského závodu hovorí špecialista produktu Matúš Babík. „Uplatnili sme viacero patentov Embraca, na ktorých sa výrazne podieľali aj odborníci od nás. Zvýšili sme účinnosť, znížili hlučnosť. Naša firma z procesov eliminovala olovo, šesťmocný chróm, kadmium, polybrómované bifenyly a polybrómované dibenzoétery a nahradila ich látkami prijateľnejšími pre životné prostredie. Ako prví na Slovensku sme získali medzinárodný certifikát QC 080 000 za fungujúci systém riadenia nebezpečných látok.“


Ak pred šiestimi - siedmimi rokmi ešte prax nehovorila o energetických triedach A,B,C, v súčasnosti mnohé inovácie sú založené práve na zníženie spotreby energií. Kompresory vyrobené v Embracu Slovakia umiestňujú výrobcovia bielej techniky do chladničiek i do chladiacich vitrín a boxov triedy A+. Medzi klientov tunajšieho závodu patrí Whirlpool, Copeland, Electrolux, LG, Gorenje, Bosch - Siemens, Liebherr, Arcelik, Sharp a ďalší.


Pred desiatimi rokmi Embraco dodávalo na svetové trhy 12 miliónov kompresorov a kondenzačných jednotiek ročne, teraz je to už 27 miliónov. Slovenský závod s 2 350 zamestnancami sa na tomto počte podieľa 4,3 miliónmi kusov. Tržby na rok 2008 v Embraco Slovakia by mali presiahnuť 6,3 miliardy korún. Od začiatku pôsobenia doteraz spoločnosť preinvestovala v SR asi 5,5 miliardy korún. Investície počas tohto roka majú prekročiť sumu 150 miliónov Sk.


Kontakt:
Katarína Držíková, ved. odd. komunikácie a sociálnej zodpovednosti, Embraco Slovakia
tel. 0903 615 793, 053/ 41 721 81, fax: 053/ 41 722 139, e-mail: katarina.drzikova@embraco.sk

Dr. Katarína E. Čániová, Communication House
tel. 0905 812 883, 055/ 623 00 70, fax: 055/ 623 00 70, e-mail: kcaniova@communicationhouse.sk

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk