communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Embraco: Zamestnanosť takmer na predkrízovej úrovni

Embraco: Zamestnanosť takmer na predkrízovej úrovni

Odštartovala druhá zmena na linke EM, pokračuje nábor na tretiu
(Spišská Nová Ves – 14. marca 2012) – Závodu Embraco Slovakia vlani vzrástli tržby o necelých päť percent oproti roku 2010, na 179,5 milióna eur. Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek pre domáce a komerčné chladenie zvýšil v priebehu roka  výrobnú kapacitu na Spiši na 5,4 miliónov výrobkov za rok. Pred dvoma dňami odštartoval druhú zmenu na linke EM, pričom stále pokračuje nábor na tretiu.
Od začiatku roka našlo v Embracu prácu približne 330 ľudí, dnes ich chýba ešte okolo stovky. Ich získanie by firmu posunulo k číslu 2 400 zamestnancov, čo je približne úroveň roka 2008 a jedna z najvyšších v takmer 15-ročnej histórii fabriky.
„Kľúčových ľudí na tretiu zmenu sme už našli. Počítame s tým, že na pozície operátorov sa budú záujemcovia hlásiť možno aj zo vzdialenejších regiónov. Podľa plánu by sme tretiu zmenu mali spustiť v máji,“ sumarizuje generálny riaditeľ Norbert Brath.
Aktuálne má závod dostatok objednávok aj na ďalšie výrobky, vrátane NEK, T a NT pre komerčné aplikácie. „Jar je našou silnou sezónou, ale v záujme zákazníkov sa tiež odráža fakt, že si Embraco dobre počína na celosvetovom trhu,“ zdôrazňuje N. Brath. „Stále je však namieste opatrnosť, trhy sú nevyspytateľné a aktuálna situácia nemusí vydržať aj v druhom polroku.“
 
Inovácie šetria energiu
O úspešnom etablovaní slovenského závodu na svetovom trhu a v rámci brazílskej korporácie svedčí fakt, že počet zamestnancov výskumno-vývojového oddelenia vlani vzrástol z 80 na 94. „V Spišskej Novej Vsi rozbiehame stále viac projektov tohto druhu,“ prízvukuje N. Brath.
Embraco propaguje cestu energetickej efektívnosti, v čom je celosvetovým lídrom. Okrem nižšej spotreby surovín, energií a vody sa toto zameranie prejavuje aj v charaktere produktov. „Ľudstvo spotrebuje 15 % všetkej vyrobenej energie práve na chladenie. Pre Embraco platí, že 70 % našich tržieb získavame za výrobky uvedené na trh za posledné štyri roky, teda energeticky veľmi efektívne,“ dodáva N. Brath.
V roku 2010 ušetrili výrobky Embraca na celom svete toľko energie, čo by stačila 150-tisícovému mestu na celý mesiac.
Embraco je globálnym lídrom vo výrobe hermetických kompresorov pre chladenie. Ročne dokáže vyprodukovať vyše 30 miliónov výrobkov, ktoré sa vyznačujú inovatívnymi riešeniami a nízkou spotrebou energie. Vo svojich prevádzkach v Brazílii, Číne, na Slovensku, v Taliansku, Mexiku a USA zamestnáva približne 10 000 pracovníkov.
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk