communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Embracu pribudlo ďalších 174 pracovníkov

Embracu pribudlo ďalších 174 pracovníkov

Spišský závod reaguje na zvýšený dopyt

(Spišská Nová Ves – 15. decembra 2009, Anton Oberhauser) – Od prelomu tohto a budúceho roka nastúpi k linkám závodu Embraco Slovakia 174 nových pracovníkov, z toho 63 žien. Ide o výsledok dohody firmy s agentúrou dočasného zamestnania, pričom noví operátori výroby budú v závode na výrobu chladiarenských komponentov pracovať minimálne tri mesiace. Dôvodom zvyšovania kapacít je aktuálna situácia na svetovom trhu. Pre najväčšieho zamestnávateľa na Spiši tak bude od januára pracovať približne 2 070 ľudí.


Od septembra prijalo Embraco k svojim linkám spolu 314 ľudí. Tento počet už presiahol tri štvrtiny čísla 405 – teda počtu zamestnancov, ktorí museli v závere vlaňajška a začiatkom tohto roka z podniku odísť z dôvodu hospodárskej krízy. Od februára sa v závode opätovne počíta so štvorzmennou prevádzkou.


„Stále pretrváva zvýšený záujem našich zákazníkov. Navyše nám začala tradične silnejšia sezóna, ktorá vrcholí v jarných mesiacoch,“ vysvetľuje príčiny zvýšených nárokov na výrobu generálny riaditeľ Embraca Slovakia Carlos Xavier.


Znamená to, že vo firme minimálne do konca marca zostanú aj zamestnanci prijatí pôvodne na tri mesiace v septembri a októbri. „Dokonca 53 z nich – všetko naši staronoví kolegovia - prechádzajú do štandardného zamestnaneckého pomeru so zmluvou na dobu určitú,“ upresňuje C. Xavier.


O prácu v Embracu bol veľký záujem, štvordňového maratónu pohovorov sa zúčastnilo 650 záujemcov.


Pre rok 2010 spoločnosť predpokladá medziročný nárast produkcie z tohtoročných troch na 3,2 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek pre komerčné a domáce chladenie. Medzi stálych odberateľov spišského závodu patria Whirlpool, Copeland, Electrolux, LG, Gorenje, Bosch - Siemens, Liebherr, Arcelik či Sharp.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk