communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Povedz doma o prírode

Povedz doma o prírode

Tretí ročník Ceny Embraco za ekológiu za hranicami Spišskej Novej Vsi


(Spišská Nová Ves – 19. apríla 2011, Katarína Šimková) – Od dnes poznáme výsledky tretieho ročníka Ceny Embraco za ekológiu. Víťazné štyri základné školy si rozdelia 6 000 eur. Program organizátori prvýkrát rozšírili do okolia Spišskej Novej Vsi. Takmer dve tisícky žiakov sa odteraz do mája 2012 v projektoch zamerajú na poznávanie a skúmanie prírody, separovanie odpadu či ekodivadielko. Svoje poznatky si nenechajú pre seba – rozšíria ich medzi rovesníkov, rodičov, ba aj škôlkarov a dôchodcov.


„Tretí ročník Ceny Embraco nám priniesol viacero prekvapení. Jedným z nich je určite suverénne víťazný projekt základnej školy zo Smižian. Hýri množstvom rôznorodých zaujímavých aktivít. Školy navyše spolupracujú s ďalšími početnými partnermi. Myšlienka ochrany životného prostredia sa šíri tiež takto za hranice nášho mesta.,“ vyzdvihuje Katarína Držíková, líderka oddelenia komunikácie a spoločenskej zodpovednosti Embraco Slovakia.

 

Ocenené projekty

  • ZŠ Povýšenia sv. Kríža, Smižany - Naša prírodná záhrada – 2 000 eur 
  • ZŠ Levočská, Spišská Nová Ves – Z krtkovho kopčeka EKOhrad – 2 000 eur 
  • ZŠ Lipová, Spišská Nová Ves – Ekoostrov detskej radosti – 1 500 eur
  • ZŠ Ing. Kožucha, Spišská Nová Ves – Príroda je otvorená kniha, naučme z nej žiakov čítať – 500 eur
 

Nováčik medzi víťazmi – smižianska Základná škola Povýšenia sv. Kríža vytvorí prírodnú záhradu s arborétom a škôlkou drevín. Nebude chýbať jazero, bylinná špirála a sad, dovedna dve stovky rastlín s menovkami. Náučný chodník olemuje desať informačných panelov o ekosystémoch. Cieľom je sústrediť čo najväčšie množstvo farieb, tvarov, zvukov a vôní, ktoré podporia pozitívny vzťah k životnému prostrediu aj počas prednášok a exkurzií pre verejnosť. ZŠ Levočská pokračuje v téme separácie odpadu. Celoživotný návyk triediť smeti chcú dosiahnuť cez žiacke ekohliadky a tvorivé súťaže o najlepšie logo so sloganom. Pridanú hodnotu dosiahnu informačnou kampaňou Povedzme to doma, keď deti a mládežníci rozšíria myšlienku rodičom a známym. Náučné a zábavné ekoostrovy, meteorologická stanica či prírodné žiacke laboratórium vzniknú na ZŠ Lipovej. Deti a mládež v ňom budú počas viacerých predmetov skúmať hmyz i horniny. Štyri podujatia pre verejnosť zorganizuje spišskonovoveská ZŠ Ing. Kožucha. Začne Dňom Zeme, nadviaže EKO divadielkom podľa scenára žiačky Janky zo špeciálnej triedy s poruchami učenia. Počas Jari v záhrade zrevitalizujú ekoplochu. Po skončení prác sa v duchu environmentálnej výchovy ponesú i Letné slávnosti. Spestria ich tvorivé dielne či ochutnávka biojedál.

 

Embraco Slovakia je partnerom spišskej komunity vo viacerých oblastiach už trinásť rokov. Za podporu Nemocnice s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi vyhralo v 11. ročníku súťaže o zodpovednom podnikaní Via Bona Slovakia 2010 v kategórii dlhodobý pozitívny vplyv na komunitu spomedzi trinástich prihlásených. Odborná porota vyzdvihla tiež príkladný prístup k zamestnancom počas vlaňajších povodní a udelila Embracu čestné uznanie. Je členom prestížneho združenia spoločensky zodpovedných firiem Business Leaders Forum a tiež signatárom Global Compact-u, charty OSN o etickom podnikaní.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk