communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Rekordy ako na páse

Rekordy ako na páse

(Spišská Nová Ves – 15. februára 2013) – Hoci slovenské firmy sa aktuálne nechystajú prijímať veľké množstvo zamestnancov, Embraco Slovakia v súčasnosti predpokladá nárast počtu pracovných miest v roku 2013 minimálne o ďalších 68. Deje sa tak v čase, keď počet pracovníkov v závode na výrobu chladiarenských kompresorov už dosahuje rekordnú úroveň. K 31. decembru v podniku pracovalo 1995 kmeňových a 456 lízingových zamestnancov – spolu 2 451.

„V tomto roku si pripomíname 15 rokov od začiatku výroby a súčasnosť jasne potvrdzuje správnosť rozhodnutia, ktoré koncom roka 1997 viedlo k založeniu závodu,“ komentuje generálny riaditeľ Embraca Slovakia Norbert Brath. Spoločnosť vlani na Spiši vyrobila 4,4 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek a takmer celú produkciu aj úspešne predala, čím prekonala doposiaľ rekordné čísla z roku 2007.

Tržby za vlaňajšok dosiahli 217,5 miliónov eur, čo je tiež najvyššia hodnota od začiatku výroby. „Náš úspech spočíva v rozmanitej geografickej štruktúre našich zákazníkov, od Ázie, cez Latinskú Ameriku a Európu až po krajiny bývalého Sovietskeho zväzu,“ dodáva N. Brath. Práve v Moskve od januára pôsobí nová obchodná jednotka, ktorá manažérsky podlieha slovenskému závodu.

V priebehu roka 2012 našlo prácu pri novej linke EM, spustenej v lete 2011, celkove 232 ľudí. V tomto roku má Embraco viacero plánov, ktoré si v prípade úspešnej realizácie vyžiadajú ďalšie investície a nové pracovné miesta. „Každý rok korporácia prehodnocuje nové projekty a investície. A slovenský závod patrí na základe svojich 15-ročných skúseností a výsledkov vždy medzi vážnych kandidátov,“ potvrdzuje generálny riaditeľ. Najnovšie ohlásenou investíciou na Spiši je 2,5 milióna eur na technologické centrum v rámci laboratórií.

Nedávno Embraco investovalo 1,8 milióna dolárov do kúpy hlbokoťažného lisu, ktorý závodu prinesie sebestačnosť vo výrobe obalov pre kompresory. „Aj vďaka tomuto projektu, ako aj stále vysokému záujmu zákazníkov počítame s tým, že tento rok vyrobíme až 4,9 milióna výrobkov,“ dodáva N. Brath. Medzitým by už na jar mala zamestnancom začať slúžiť nová sociálno-administratívna budova.

Embraco je globálnym lídrom vo výrobe hermetických kompresorov pre chladenie. Ročne dokáže vyprodukovať vyše 30 miliónov výrobkov, ktoré sa vyznačujú inovatívnymi riešeniami a nízkou spotrebou energie. Vo svojich prevádzkach v Brazílii, Číne, na Slovensku, v Taliansku, Mexiku a USA zamestnáva 12 000 pracovníkov.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk