communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Spoľahlivý partner už trinásť rokov

Spoľahlivý partner už trinásť rokov

Za dlhodobý vplyv na komunitu Spiša a podporu zamestnancov počas povodní ocenili Embraco Slovakia


(Spišská Nová Ves – 15. apríla 2011, Katarína Šimková) – Včera počas slávnostného galavečera Via Bona Slovakia získalo Embraco Slovakia dve ocenenia za zodpovedné podnikanie. Najväčší zamestnávateľ na Spiši vyhral v 11. ročníku celoslovenskej súťaže v kategórii dlhodobý pozitívny vplyv na komunitu spomedzi trinástich prihlásených za podporu Nemocnice s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi. Odborná porota vyzdvihla tiež príkladný prístup k zamestnancom počas vlaňajších povodní a udelila Embracu čestné uznanie.


„Jednou z hlavných ľudských hodnôt a tiež priorít Embraca je zdravie. Od vzniku slovenského závodu v roku 1997 preto spoločnosť pomáha Nemocnici s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi,“ komentoval Norbert Brath, generálny riaditeľ Embraco Slovakia. Cenu odovzdala herečka Slovenského národného divadla Táňa Pauhofová.

 

Počas trinástich rokov Embraco prispelo k zvyšovaniu štandardu novorodeneckého a detského oddelenia dovedna sumou 67 040 eur. Vlani venovalo nemocnici najväčší individuálny dar vo svojej histórii – 34 chladiacich a mraziacich prístrojov v hodnote 33 000 eur vrátane šokového zmrazovača plazmy za 3 300 eur. Zamestnanci závodu dobrovoľnícky namaľovali a dekorovali steny oddelení, pravidelne pred Vianocami organizujú predvianočnú zbierku, darúvajú oblečenie, hračky, školské potreby, plachty, plienky či osušky.

 

„Vnímame, že Embracu záleží na regióne a prispieva k jeho rozvoju. Pre nás predstavuje partnera, na ktorého sa neváhame obrátiť s prosbou o pomoc,“ vyjadril sa na margo spolupráce generálny riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi Ing. Jozef Naščák, MPH.

 

Ďalšia cena - Čestné uznanie za príkladný prístup k zamestnancom počas povodní reflektuje situáciu vlaňajších záplav. Embraco Slovakia vtedy rozdelilo 23 500 eur 28-mim zamestnancom, ktorí utrpeli najväčšie škody. Takisto zaplatili mzdu tým, ktorí zachraňovali svoje domovy alebo sa nemohli dostať do práce. Počas povodní odpracovali zamestnanci dovedna 240 dobrovoľníckych hodín priamo pri záchranných akciách, zbieraní a vyhodnocovaní žiadostí a komunikácii so zasiahnutými.

 

Súťaž Via Bona Slovakia organizuje Nadácia Pontis. Tento rok porota vyberala zo 75-tich nominácií v deviatich kategóriách. Do užšieho výberu sa dostalo 30 projektov. Výrobca chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek bodoval ako jediná firma v dvoch kategóriách.

 

Embraco Slovakia podporuje komunitu vo viacerých oblastiach. Životné prostredie je prioritou trojročného programu Cena Embraco za ekológiu pre základné školy zo Spiša. S cieľom zvýšiť informovanosť o profesionálnom rodičovstve odštartovalo kampaň Hľadáme rodičov v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi a Mestom Spišská Nová Ves. Závod pravidelne podporuje aj Detský domov Mlynky - Biele Vody, materské školy z regiónu aj Združenie rodičov a priateľov diabetických detí Spišiačik.
Od decembra 2010 je členom prestížneho združenia spoločensky zodpovedných firiem Business Leaders Forum a tiež signatárom Global Compact-u.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk