communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Vianoce, ktoré musíte ochutnať

Vianoce, ktoré musíte ochutnať

A zasa sme o rok starší. Akoby niekto odtrhával listy v kalendári rýchlejšie, len aby už prišli. Vianoce. Najsladšie sviatky roka sú tu opäť a vianočné číslo časopisu Torty od mamy č.4/2013 z košického vydavateľstva Communication House prináša množstvo tipov, ako mať cez sviatky rodinnú pohodu. 


Rozmýšľate, čím si doma ozvláštniť vianočnú atmosféru? Profesionálny cukrár čarujúci s karamelom Peter Sipos vám ponúka stromček, o akom snívajú malí i veľkí. Netradičná kompozícia z lízaniek pobaví i pošteklí na jazyku.

 

Poznáte slovenské tradície? Jozef Hránek oživuje Skalickú tortu, ktorej vznik je reakciou na biedermeierovskú módnu vlnu z 19. storočia. „Jej výroba nie je tajnosťou, len je pomerne dosť náročná a problémom môže byť aj transport. Preto zostala v Skalici ukrytá až do súčasnosti.“ Torty od mamy odkrývajú jej pôvod, výrobu i  zdobenie.

 

Írsky zvyk odkladania ozdôb z tort na pamiatku približuje tamojšia cukrárka Natalya Ananyeva, ktorá sa učila od majstrov z celého sveta. Najčastejším darčekom pod stromčekom sú papuče. Viete ich však vymodelovať z marcipánu tak, aby vás naozaj zahriali? Dokáže to Helena Šedíková, víťazka amatérskej kategórie na súťaži Najkrajšia torta Slovenska. A  ako si v silnej konkurencii cukrárov na tejto súťaži počínali ostatní? Aj o tom sa dočítate v nových Tortách od mamy. Prinášame aj reportáž z vytvárania slovenského rekordu - najväčšieho sladkého obrazu z mafinov počas výstavy tort, medovníkov a  rozprávkových postavičiek v kúpeľoch Piešťany.  

 

Čelíme nekonečným otázkam našich detí – kedy už príde Ježiško? A kedy môžem ochutnať sladké koláčiky? Potešte ich milou tortou kamaráta Snehuliaka či rýchlym autom, ktorého recept je aj univerzálnym postupom na výrobu 3D torty pre začiatočníkov.  Do Vianoc možno stihnete zamaškrtiť si z medovníkov či ochutnať tradičnú a modernú čipkovanú tortu, alebo sa inšpirovať receptami od profesionálov Ivety FabešovejLadislava Hinnera.


Vianočné číslo časopisu Torty od mamy vychádza v náklade 15 000 výtlačkov.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk