communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Žiaci spoločne pre zoologickú záhradu

Žiaci spoločne pre zoologickú záhradu

Druhý ročník Ceny Embraco za ekológiu s unikátnym projektom na Slovensku

(Spišská Nová Ves – 20. apríla 2010, Katarína Šimková) – Dnes vyhlásili víťazné projekty druhého ročníka Ceny Embraco za ekológiu pre základné školy. Celkovo sa rozdelí 6 317 eur, a to medzi tri projekty. Do jedného - premiérového a jedinečného na Slovensku - sa zapoja všetky školy v meste. Takmer štyritisíc detí má tak možnosť prispieť k revitalizácii spišskonovoveskej ZOO.


„Sme radi, že myšlienka ochrany životného prostredia sa počas druhého ročníka Ceny Embraco za ekológiu rozšíri aj za brány škôl. V zoologickej záhrade uvidia výsledky aktivít žiakov obyvatelia i návštevníci mesta.,“ vyjadruje sa Katarína Držíková, líderka oddelenia komunikácie a spoločenskej zodpovednosti Embraco Slovakia.

Žiakov čaká úprava skaliek, výsadba kríčkov i pomoc pri príprave náučných tabúľ o zvieratách. „Tretí rok chodíme do materských i základných škôl, kde deťom rozprávame o dôvodoch vzniku a funkciách ZOO i o jej obyvateľoch. Podobný projekt sme tu však ešte nemali. Veľmi oceňujem prácu Embraca, ktoré má popri výrobnej činnosti vzťah aj k ekologickým aktivitám,“ zhodnotila Ing. Jana Dzuriková, riaditeľka najmladšej slovenskej ZOO, ktorá vznikla v roku 1989 a vlani ju navštívilo skoro 100 000 návštevníkov.


Ocenené projekty

Všetky ZŠ na území mesta – Revitalizácia vstupných priestorov v ZOO Spišská Nová Ves – 3 000 eur
ZŠ Nad Medzou, Spišská Nová Ves – Učme a tvorme v prírode – 1 660 eur
ZŠ Nejedlého, Spišská Nová Ves – Vtáčie mestečko – náučno-relaxačná zóna – 1 657 eur

Základná škola Nad Medzou nadviaže na regionálny náučný chodník, ktorý pripravila počas prvého ročníka súťaže. Vytvoria prírodnú učebňu pre žiakov i verejnosť, kompostovisko a biozáhradu.
Na ZŠ Nejedlého vo Vtáčom mestečku spoznajú deti celoročný život operencov. Počas vyučovania a voľného času v prírode chcú aj žiakom s poruchami správania pomôcť relaxovať, a tak sa naučiť lepšie koncentrovať a znižovať agresivitu.


Svetový výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek Embraco s centrálou v brazílskom Joinville podporuje projekty spoločenskej zodpovednosti vo všetkých závodoch - v Brazílii, na Slovensku, v Číne i v Taliansku. Dvanásťročné Embraco Slovakia je najväčším zamestnávateľom na Spiši a signatárom Global Compact, charty OSN o etickom podnikaní.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk