communication house

Služby    »   Vydavateľské služby    »   Torty od mamy

Torty od mamy

Časopis Torty od mamy ako premiérový slovenský magazín spolu založil v roku 2010 a do 31.decembra 2014 vydával Communication House. 

Ďakujeme za super spoluprácu spoluzakladateľke Kamile Kokoškovej, tímu – Lucii Kocurovej, Veronike Cvengrošovej, Alene Báthoryovej, Štefanovi Hricovi a ďalším.
Tortám od mamy fandíme ďalej a želáme im ďalšie úspešné roky. Viac na www.tortyodmamy.sk.

 

 Torty od mamy - prvý špecializovaný časopis určený slovenským i  českým čitateľom, milovníkom tortičiek.

 

 Nevznikol z potreby vydavateľa, ale z chuti

 čitateľa. Aktuálny náklad dosahuje 15 000

 výtlačkov - oproti začiatkom sa zvýšil

 päťnásobne.  Za časopisom stojí silná komunita stránok www.tortyodmamy.sk so 150 000 unikátnymi návštevníkmi.

 

Na tridsiatich šiestich stranách časopis ponúka fotopostupy na profesionálne zdobenie, torty 3D,  návody na modelovanie figúrok i podrobné fotopostupy na výrobu kvietkov na drôtikoch. Ďalej rady od  profíkov, inšpirácie zo sveta aj aktualitky z komunity, rozhovory s osobnosťami, recepty či dokonca návody na diétne dielka alebo na výrobu čokoládových ozdôb a praliniek.

 

Vychádza štvrťročne.

 

 

 

Top cukrár 2014


Časopis Torty od mamy sme opäť prezentovali na nádhernej sladkej výstave a súťaži v jednom. Tentoraz sme navštívili Gastronomickú jeseň v Žiline. Sladkej súťaže sa zúčastnili 14 súťažiaci z rôznych kútov Slovenska – juniori, amatéri aj profesionáli. Prezentovali nádherné dielka – torty, zákusky, medovníky či postavičky z karamelu. Spestrením súťaže bola prezentácia čokolády a karamelu v podaní Jožky Zaukolcovej a Petra Siposa.

 

TOP cukrárom pre rok 2014 sa stal Peter Sipos. Cenu časopisu Torty od mamy získali študentky SOŠ Lipany za ich veselý námet a kombináciu torty s muffinmi. Všetkým víťazom srdečne blahoželáme.

 

 

Helenčino pečení

 

Torty od mamy sa stali mediálnym partnerom knihy Helenčino pečení a pomocníkom na jej ceste na slovenský trh. Už po necelých dvoch mesiacoch predaja sa stala bestsellerom. A tak je na svete prvá dotlač tejto malej ale chutnej knižky plnej sladkých vianočných receptov. Prajeme autorke aj knižke veľa úspechov.

 

 

Sviatočný čas ... čas pre nás


Radostné, čarovné, rodinné a zároveň plné očakávania. Také sú len Vianoce. Sviatky svetla, pred ktorými ako chuťovka prichádza tohtoročné štvrté číslo časopisu Torty od mamy s plným priehrštím receptov a fotopostupov.

 

Nájdete tu sviatočnú tortu s anjelmi a jasličkami, sladkú hviezdu Vianoc či čarovný zimný svet, kde život spí ukrytý hlboko pod snehovou perinou. Rozosmejú vás hravé myšky a svojou jemnou krásou očarí nežný biely zimný kvietok. Po vstupe do nového roka nás čaká noblesný, tajomný čas karnevalov. Pre fašiangy je ako stvorená sladká benátska maska.

 

Príbehy ľudí a ich sladkej vášne vás oslovia. Rovnako netradičné kompozície z dielne slovenských cukrárok, pretavené do vyšívanej torty, sladkých kvetov i postavičiek, 3D ozdôb. Nezabudli sme ani na medovníky, tentoraz z dielne českej odborníčky Lucie. Viete, čo je mandala? Ako obraz nášho vnútra vyžaruje do priestoru harmonické vibrácie. Výzvu prijala Košičanka Danka a pripravila pre náš časopis takéto kvetinové obrazce.

 

Nielen v duši, ale všade okolo seba chceme mať „sviatočno“. Spojte teda radosť, očakávania i rodinnú pohodu blížiacich sa sviatkov s časopisom Torty od mamy. Nájdete v ňom krok po kroku pečenie i zdobenie sladkých prekvapení pre vás i pre vašu rodinu či priateľov.

 

Vianočné a sladké inšpirácie časopisu Torty od mamy si môžete kúpiť v obchodíkoch s cukrárskymi pomôckami, v predajniach Kaufland, Tesco, Hypernova, Carrefour, v novinových stánkoch, na pobočkách Slovenskej pošty alebo formou predplatného. A to už od stredy 26. novembra 2014.

 

Všetkým ženám sveta sa to bude páčiť


Prichádza jeseň a s ňou opäť zaujímavé a netradičné Torty od mamy!

Svadobná torta sťaby hlavná hviezda svadobného stola s vlastnými módnymi trendmi. Aké sú v tomto roku? Prezradí Angličanka Charlotte Tyson, ktorá sa špecializuje na elegantné, jemné a moderné svadobné torty. Ukážky talianskej tvorby plnej farebnosti predstaví Manuela Blasi, jedna z najobľúbenejších dekoratérok z Apeninského polostrova.

 

Používanie netradičných kombinácií je už charakteristickou súčasťou pri tvorbe tort každej cukrárky. Obľúbenou sa stáva jedlá čipka, volániky, netradičné 3D torty a mnoho ďalšieho. Jesenné Torty od mamy ponúkajú recepty, v ktorých objavíte zaujímavé kombinácie chutí. Zdravé pečenie s mrkvičkou či famóznu štrúdľu z dielne študentov. Nechýba pečenie s majstrovskou Jožkou Zaukolcovou. Dobroty ako od babičky - to sú mäkké plnené medovníčky.

 

Úžasné, voňavé, sladké – také sú inšpirácie časopisu Torty od mamy. Kúpiť si ho môžete v obchodíkoch s cukrárenskými pomôckami, v predajniach Kaufland, Tesco, Hypernova, Carrefour, v novinových stánkoch, na pobočkách Slovenskej pošty alebo formou predplatného. A to už od štvrtka 18. septembra 2014.

 

 

Prichádza letné číslo časopisu Torty od mamy

A čo vás čaká v tomto slnkom prevoňanom čísle? Rozhovor s americkým cukrárom, kde poodhalíme jeho tajomstvá i nádhernú tvorbu. Svadobné torty s príbehom lásky skutočných ľudí. Chutné a šťavnaté ovocné dobroty či originálne a neodolateľné torty s fotopostupmi. Nezvyčajnú krásnu ozdobu na slávnostnom stole vyčaria i voňavé medovníky. Odkryjeme tajomstvo vyše päťstoročnej lahôdky. A mnoho ďalších energiou nabitých riadkov, ktoré sa čítajú samy...

Distribúcia časopisu Torty od mamy začína v utorok 3. júna 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skvelá predplatiteľská súťaž

Časopis Torty od mamy vám neustále prináša niečo nové. Tentoraz letnú predplatiteľskú súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť a vyhrať zaujímavé ceny.
Stačí si objednať predplatné časopisu Torty od mamy len za 8,52 eur na rok a máte šancu získať takmer 50-násobok tejto sumy - v podobe prvej ceny. Na výhercov čakajú exkluzívne výhry. Neváhajte, objednajte v období od 1. 6. do 10. 8. 2014 sebe či známym celoročné predplatné a zaradíme vás do žrebovania.

Predplatné môžete objednať:

• E-mailom na adrese predplatne@slposta.sk, • Odoslaním objednávky na adresu: Slovenská pošta, a.s., Stredisko predplatného tlače, Uzbecká 4, P.O.BOX 164, 820 14 Bratislava 214, • Telefonicky: 02/ 544 199 06, 02/544 189 58, 02/524 440 96

 

 

 

 

 

Nový štart pre Torty od mamy

Zmena je život. Časopis Torty od mamy sa rozhodol vstup do svojho piateho ročníka okoreniť zmenou svojho vizuálu. Chceme vám totiž prinášať nielen kvalitný obsah, ale ho aj predsta¬vovať rovnako modernou formou. Výsledok budete môcť onedlho držať v rukách. Distribúcia časopisu začína v utorok 4. marca 2014, na svojom obľúbenom predajnom mieste ho nájdete od štvrtka 6. marca 2014.

Zmena sa dotkla titulky i vnútorných strán časopisu, inšpirovať sme sa nechali aktuálnymi dizajnovými a grafickými trendmi zo sveta.

A čo vás čaká na stránkach prvého tohtoročného čísla?
Napríklad tipy k najkrajšej téme na svete - narodeniu dieťatka či svadobnej torte. Zaujímavou kombináciou efektného zdobenia, maľovaním a bočnej dekorácie vyčaríte radosť oslávenca. Nájdete aj neobyčajný recept vzácneho muža a fotopostup z krajiny, aká zatiaľ v našom časopise nebola. Nechýba ani inšpirácia s použitím tvarovacej hmoty Isomalt. Umožní vytvoriť nevšedné diela, ktoré vyzerajú ako zo skla.

Poďte a spolu s nami premeňte sladké suroviny do podoby krásnych tort. Nebojte sa a experimentujte, hrajte sa, skúšajte a tešte sa v objatí sladkého umenia.

 

 

A Vianoce sa môžu začať

Čo tak tento rok vyskúšať vianočné dobroty, ktoré pre vás pripravili šikovné ruky skúsených cukrárov? Verte, že chrumkavé a voňavé dobroty vyčaria tú pravú sviatočnú náladu v každej rodine. Ochutnajte s nami vianočné číslo časopisu Torty od mamy!
Rozžiarte svoj domov krásnou vôňou medovníka a zaujímavou tortou. Vyrozprávame vám zimnú rozprávku, pozveme na svadbu v objatí snehu či vytvoríme netradičný - ale predsa sladký - stromček. Chýbať nebude ani kamarát všetkých detí - snehuliak či sladké auto, schopné vyčariť úsmev na tvárach chlapcov. A poznáte slovenské tradície? Dozviete sa o jednej zo Skalice.

V časopise nájdete aj reportáž z vytvárania slovenského rekordu najväčšieho obrazu z muffin počas výstavy tort, medovníkov a rozprávkových postavičiek v kúpeľoch Piešťany. Touto cestou sa chceme poďakovať partnerom: SLK Piešťany, rádio Janko Hraško, Piešťanský týždeň, Dr.Oetker, Tescoma, Zeelandia Košice, Beluša Foods, T – Fornax, Beli star, Divadlo Dúha, Mestská knižnica mesta Piešťany, portál gastomenu.sk.
Vianočné Torty od mamy si môžete kúpiť v obchodíkoch s cukrárenskými pomôckami, v predajniach Kaufland, Tesco, Hypernova, Carrefour, v novinových stánkoch, na pobočkách Slovenskej pošty alebo formou predplatného. A to už od 25. novembra 2013.

  


Od stredy 18. septembra sa budeme tešiť krásou jesene v našich aj vašich jesenných Tortách od mamy č.3/2013. Sladká, farebná a voňavá – taká bude nasledujúca 36 stranová nádielka a užitočný pomocník do kuchyne na dlhé jesenné večery. V septembrovom čísle nájdete ovocné torty z hrušiek, sliviek, jabĺk. Jedlé sladké hríby naplnia naše košíky, 3D torta v tvare lesného kamaráta ježka pozdvihne kútiky úst nielen tým najmenším....Projekt Torta pre Thermiu v Stratégiách


V odbornom mesačníku zameranom na marketing, reklamu  a médiá sme priblížili náš úspešný minuloročný projekt. Na významnom evente – Storočnica osláv založenia hotela – sme dokázali aktívnou súžažnou  účasťou spojiť komunitu cukrárok a verejnosť (vytvorenie torty pre oslávenca), podporiť značku časopisu z nášho vydavateľstva a zaujímavo tak obohatiť už existujúce podujatie – Prehliadku neobyčajných kvetov.  Viac v Stratégiách  z mesiaca apríl 2013.   

 

Viac na stránke časopisu www.casopis.tortyodmamy.sk.

Videá: 1. číslo časopisu Torty od mamy, Torta pre hokejový tím Slovenska, Jar 2011, Vianoce 2010, 1. narodeniny, Festival neobyčajných kvetov, Torty od mamy na Veselej planéte

Tlačové správy: Jar 2013, Leto 2013, Jeseň 2013, Zima 2013, Jar 2014

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk