communication house

KARIČKA tanec    »   Zemplínska karička 2019

Zemplínska karička 2019

Tento rok - už siedmykrát - vo štvrtok 20. júna,
tancujeme KARIČKU s ČARDÁŠOM na košickej Hlavnej!


K najúspešnejšej pôvodnej karičke z predošlých ročníkov pripravil choreograf Vlado Urban z FS Železiar na žiadosť tanečníkov jedinečný PARCHOVIANSKY čardáš. Neopakovateľná tancovačka v centre mesta na vás čaká! Šup sem, hop tam, nech nové kroky poznám...
                                        

                                Juchú! Je nás už viac ako 500!


KARIĆKA NA FESTIVALE  USE THE C!TY

Nestihli ste metodické dni s Vladom Urbanom v Dome ľudového tanca? Máme pre vás špeciálnu ponuku - NÁCVIK v MESTE pod holým nebom! Príďte na veľkú tancovačku

v sobotu 8. júna o 14.00 k Dolnej bráne v centre Košíc.

Nacvičíme Bašistovskú, čapáše, karičkového slimáka i kroky čardáša a 
roztancujeme festival. Vešelo - šej, haj, hop :)

Online REGISTRÁCIA beží!
Tento rok sme pripravili novinku - online prihlášku. Stačí vyplniť krátky formulár a odoslať.
Prosíme o vyplnenie aj nepovinných otázok, ktoré nám pomôžu pri organizácii podujatia.

KLIK-KLIK aj TU

Súťaž o dvojdielnu folklórnu omaľovánku Čarokruhy

Pre všetkých prihlásených na Zemplínsku karičku s čardášom sme pripravili súťaž. Zdieľajte súťažný príspevok a dajte našej facebookovej stránke karičky like a jeden z Vás získa dvojdielnu folklórnu omaľovánku inšpirovanú slovenskými ľudovými ornamentmi s podpismi autoriek. Výhercovi odovzdáme cenu vo štvrtok 20. júna 2019 na košickej Hlavnej pri tancovaní Zemplínskej karičky s čardášom.

       
Po kliknutí na obrázok sa zobrazí ukážka knihy


V Dome ľudového tanca bolo veselo

Ako tancovať Zemplínsku karičku s čardášom s úsmevom nám ukázali v stredu 22. mája 2019 priatelia zo ZPP Radosť. Tajomstvo skutočne úprimného tanca spočíva v nezištenej radosti z pohybu. Ďakujem za účasť a radostné úsmevy.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Druhý metodický nácvik karičky s čardášom dopadol skvelo


Účastníci metodického dňa sa vo štvrtok 16. mája 2019 v Dome ľudového tanca bavili tancom. Ani tentoraz nechýbal pri karičke obľúbený pokrik vedúceho nácviku Vlada Urbana: „vešelo!“ Na čo všetci jednohlasne odpovedali: „šehaj hop!“ Karičku s čardášom prišli nacvičiť senori z denných centier v Košiciach a z Centra voľného času Košice. Nechýbali ani tanečníčky z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a do tanca sa pridali dámy z folklórneho súboru Soľanka z Michaloviec a dámy z folklórneho súboru Abovčan z Čane spolu so svojími tanečnými partnermi. Všetkým ďakujeme za účasť a skvelú atmosféru.Prihlášky na Zemplínsku KARIČKU s ČARDÁŠOM 2019 prichádzajú zo všetkých kútov Slovenska.

Tešíme sa na
 súbory z Košíc Železiar, Želiezko, Železiarik, Kalvarčan, Krasňanku,
Abovčan
z Čane, Karičku z Družstevnej pri Hornáde, Gemer z Dobšinej, Nezábudku zo Spišského Štvrtka, Majerán a Cindrušku z Liptovského Hrádku, Lipu zo Spišskej Novej Vsi,
na ZŠ v Seni a SOŠ veterinárnu v Barci,
na tanečníčky z Klubu žien Radosť z Bukovca a 
z košických Centra voľného času Orgovánová , ZPP Radosť, Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Denných centier seniorov. Pridali sa k nám aj fandovia z Česka :)

Z akej obce prídete práve Vy?
Zaspievajte si spolu so živou hudbou :)
 

Pri tancovaní Zemplínskej karičky s čardášom nám bude vyhrávať na Hlavnej 
ŽIVÁ HUDBA do tanca. Pridajte sa k hudobníkom a speváčkam a zaspievajme si spoločne ľudové piesne. TEXTY PIESNÍ nájdete TU
!

Darček
pre folklórne súbory s menom karička alebo čardáš

Pre folklórne súbory, ktoré sa prihlásia na Zemplínsku karičku s čardášom 2019 a majú v názve slovo karička alebo čardáš, sme pripravili jeden originálny darček v podobe dvojdielnej foklórnej omaľovánky Čarokruhy s podpismi autoriek. Kniha, ktorej vznik je inšpirovaný Karičkou na Hlavnej, je prehliadkou slovenských folklórnych mandál, ktorým dodáte farby podľa vlastnej ľubovôle.

       
Po kliknutí na obrázok sa zobrazí ukážka knihy


--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako sa naučiť karičku za dve hodiny a pod super vedením?


Pozreli ste si video tanca a zdá sa vám ťažký? Nie ste si istý niektorými krokmi?
Vlado Urban, vedúci choreograf FS Železiar, povedie METODICKÉ DNI, na ktorých vás naučí tanečné kroky Zemplínskej karičky a Parchovianskeho čardášaVýuka je bezplatná. Potrvá cca 2 hodiny.

KEDY?      vo štvrtok 16. mája 2019 o 10:00 hod. alebo 14:00 hod.

KDE? v Dome ľudového tanca na Starozagorskej 10 na KVP v Košiciach  
Je potrebné priniesť si prezúvky na tancovanie a niečo na pitie!

Metodický deň je určený pre vedúceho (koordinátora) krúžku, ktorý môže prísť spolu s troma tanečníkmi. Kapacita sály je obmedzená, preto je nutné prihlásiť sa VOPRED na e-mail karickatanec@gmail.com alebo FB/karickatanec.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Prvý metodický deň s Vladom Urbanom si pochvaľovali

Účastníci metodického nácviku 30. apríla zvládli základné tanečné kroky na výbornú. Pod odborným vedením choreografa FS Železiar Vlada Urbana to ani inak nemohlo byť. Výrazný tanečný prvok „sarku raz” si študentky SOŠ Jozefa Szakkayho ihneď obľúbili. Dvojkročky zvládali seniorky z Denného centra Košice-Juh a Šaca bezchybne. Speváčky Lipy zo Spišskej Novej Vsi ukázali, že majú rytmus v krvi a členky z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska využili svoj perfektný sluch a ani raz nevybočili z tempa.
Tancujúcich prišiel natočiť aj televízny štáb RTVS do folklórnej relácie Kapura, ktorá sa odvysiela už čoskoro na Dvojke.Výukové videá sú tu - nácvik začína...


Staronové tanečné kroky karičky a nového parchovianskeho čardáša sa naučíte veľmi ľahko. Pozrite si výukové videá - odporúčame niekoľkokrát a premeňte svoje triedy, kancelárie či obývačky na telocvičňu, kde začnete spolu skúšať. POZOR! Po tanci karičky je na videozázname malá prestávka, po ktorej pokračuje tanec čardášom!  
Navštíviť môžete aj METODICKÉ DNI
, na ktorých zdokonalíte svoje tanečné pohyby a precvičíte choreografiu v priestore. Prebiehať budú na SZUŠ Vlada Urbana, Starozagorská 10, Košice - KVP. O termínoch vás budeme včas informovať. Do tancovania! 


Zemplínska KARIČKA s ČARDÁŠOM 2019 - METODIKA


Zemplínska KARIČKA s ČARDÁŠOM 2019 - TANECNatáčali sme nové metodické video!


Originálna Zemplínska KARIČKA s ČARDÁŠOM prichádza! Šikovní hudobníci a tanečníci z FS Železiar spojili sily a nová choreografia od Vlada Urbana, umeleckého vedúceho súboru, je na svete. Pri natáčaní metodického videa 20. marca na SZUŠ Vlada Urbana v Košiciach sme boli aj my - koordinátori karičky. Vládla výborná nálada, veď prezrite na fotky :). Video natočil karičkami ostrieľaný Rado Sklenár a čoskoro ho uverejníme, aby ste mohli začať trénovať!

KONTAKT:
Katarína Čániová
hlavná organizátorka, PR
0905 812 883
karickatanec@gmail.com

Matúš Géci
koordinátor (nábor, propagácia)
0918 165 231
karickatanec@gmail.com

Monika Floriánová
organizačná príprava Dňa D
0904 436 579

Prihláška na Zemplínsku karičku s čardášom 2019 je TU.

 Nájdete nás aj na
www.facebook.com/karickatanec

Karička je sprievodné podujatie
medzinárodného folklórneho
festivalu Cassovia Folkfest 2019


Odborní garanti:
www.zeleziar.sk
www.szuske.sk

Partner: Syráreň Bel Slovensko
výrobca syrov Karička naša slovenská

 

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk