communication house

Archív aktualít    »   Chuťovka na stavaní májov

Chuťovka na stavaní májov

Ružová karičková stuha zdobí už aj košický máj. Na Hlavnej veselé a spevavé stavanie mája obohatili folkloristi tancovaním Jubilejnej karičky 2017. 

Silne optimistický tanec verejnosti predviedli folkloristi z Borievky, Čarnice, Hornádu, Jahodnej, Kadlubka, Škvarkare a Pristaše hneď dvakrát! Pri dolnej bráne aj Immaculate. Práve tam sa o necelé dva mesiace – 22. júna pokúsia organizátori s účastníkmi vytvoriť piaty slovenský rekord. Prihlasovanie je v plnom prúde – hlásia sa základné umelecké školy, stredné školy, folklórne súbory i jednotlivci z Košíc aj celého východného Slovenska.  

                               

Terajší 5. ročník má podtitul slnovratový, keďže sa udeje v čase slnovratu. Ten býval najdôležitejším bodom v ľudovom obradovom roku.

Podujatie sa rozhodli aj tohto roku podporiť: Syráreň Bel Slovensko, výrobca syru Karička a tiež Košický samosprávny kraj a mesto Košice. Nácviky a účasť na podujatí sú bezplatné. Prihláška a bližšie informácie pre záujemcov sú na webe www.karickatanec.sk a na www.facebook.com/karickatanec.
                                                                                                                                                                       Katarína Čániová

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk