communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy

Tlačové správy

Tlačové správy sú stále veľmi žiadaným komunikačným nástrojom a záujemcom o firmu či organizáciu sprostredkujú to najaktuálnejšie. Potrebujeme ich však napísať podľa novinárskych princípov a vyzdvihnúť výnimočnosť témy. Práve to je naša špecialita.

 

Spojenie grantu a dobrovoľníctva v meste syrov

Na jednej strane stavebný materiál, telocvičné náradie či okrasné rastliny za financie z grantu od medzinárodnej skupiny Bel. Na druhej strane všetka práca pri realizácii odvedená bez nároku na odmenu. To je stručná charakteristika projektu obnovy areálu 7. základnej školy na Krymskej ulici v Michalovciach.

Keď cudzí jazyk nie je cudzí – ani batoľatám

Desaťročie úspešných projektov založených na myšlienke Košičanky Silvie Kalapošovej a English Learning Centre (ELC) potvrdzuje: ani deťom od najútlejšieho veku nemusí byť cudzí jazyk skutočne cudzí.

V októbri sa uzatvoril posledný z trojice týchto úspešných projektov.

Deti prekvapujú: e-learning a konferencia na eko-tému

Elektronický dotazník, čistenie rieky v blízkosti rómskej osady či nefalšovanú konferenciu v réžii žiakov. To všetko a ešte oveľa viac priniesol piaty ročník grantového programu Cena Embraco za ekológiu. Šestica škôl v stredu predstavila, ako sa im ocenené projekty podarilo zrealizovať.

Vianoce, ktoré musíte ochutnať

A zasa sme o rok starší. Akoby niekto odtrhával listy v kalendári rýchlejšie, len aby už prišli. Vianoce. Najsladšie sviatky roka sú tu opäť a vianočné číslo časopisu Torty od mamy č.4/2013 z košického vydavateľstva Communication House prináša množstvo tipov, ako mať cez sviatky rodinnú pohodu. 

Recepty cukrárskej kráľovnej

Oblizli ste už sladké krvavočervené ľalie? Zažili famózne umenie z karamelu? Zahryzli sa do torty v tvare milého ježka? Máte jedinečnú príležitosť vďaka  aktuálnemu časopisu Torty od mamy z košického vydavateľstva Communication House,  ktorý sa k čitateľom dostáva v týchto dňoch.  

Karamelové dekorácie predstavujú v cukrárstve najvyššiu úroveň, najkrajšie použiteľnú zdobiacu techniku, tvrdí Peter Sipos, víťaz medzinárodnej súťaže v Maďarsku. „Jeho detailne  prepracované  a ručne vyrobené lízanky fascinujú nielen tých najmenších, ale učarujú aj nám dospelým,“ vyznáva sa šéfredaktorka časopisu Katarína Eva Čániová.  

Tisíc ľudí spoja kruhy

Namiesto dotyku klávesnice, dotyk pri tanci


Klienti z Únie nevidiacich a slabozrakých a folklóristi z Fínska budú medzi tisíckou tanečníkov, ktorí zatancujú najtypickejší ľudový tanec  východného Slovenska – karičku.  

Oslava belgických chutí

Jeden z najlepších cukrárov sveta pre Slovenky


Flám Bernard Proot sa delí o recept na jedinečnú vanilkovo-mandľovú tortu s jahodami. Sladké belgické  osvieženie na horúce letné dni prináša aktuálne vydanie časopisu Torty od mamy.

Karička ako virál

Kruhový tanec na školských dvoroch a aj na sociálnych sieťach


To tu ešte nebolo ! Najtypickejší kruhový tanec - karička z východného Slovenska - ožíva vďaka stredoškolákom na školských dvoroch. Virtuálne karičku šírime ako 80-sekundový virál. Starostovská, syrová, rybacia, študentská, orientálna, havajská i s ďalšími „príchuťami“ –  taká bude karička, ktorú 26. júna zatancuje na košickej Hlavnej ulici takmer tisíc ľudí.  

Talianska dizajnérka tort pre slovenské ženy

Za dva a pol roka  päťnásobne vyšší náklad

 

Prvýkrát pre slovenské ženy pripravila tortu zachytávajúcu bláznivý detský život talianska dizajnérka tort Fiorella Balzamo. Nájdu ju na titulnej strane najnovšieho čísla prvého špecializovaného slovenského časopisu Torty od mamy.

Rekordy ako na páse

Pätnásť rokov dokázalo správnosť spišského projektu

Hoci slovenské firmy sa aktuálne nechystajú prijímať veľké množstvo zamestnancov, Embraco Slovakia v súčasnosti predpokladá nárast počtu pracovných miest v roku 2013 minimálne o ďalších 68. Deje sa tak v čase, keď počet pracovníkov v závode na výrobu chladiarenských kompresorov už dosahuje rekordnú úroveň. K 31. decembru v podniku pracovalo 1995 kmeňových a 456 lízingových zamestnancov – spolu 2 451.

Zatancuje 2013 ľudí karičku na Hlavnej?

Z pódia na ulicu medzi ľudí

 

V týchto dňoch začínajú  desiatky stredných škôl v Košickom kraji žiť najtypickejším ľudovým tancom východného Slovenska  - karičkou. Zvládnutie jej základných motívov je dôležité pre účastníkov júnového projektu   - Tancujúce mesto.

Oslávenec z Embraca - kompresor NT

Zo 40 miliónov kompresorov by postavili most do New Yorku
(Spišská Nová Ves, 22. augusta 2012) – V noci na stredu vyrobili v závode Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi jubilejný 40-miliónty chladiarenský kompresor od začiatku produkcie na jar 1998. Uložené vedľa seba by toto celkové množstvo meralo okolo 8 000 kilometrov, čo je približne vzdialenosť zo Spišskej Novej Vsi vzdušnou čiarou do New Yorku alebo Johannesburgu v Juhoafrickej republike.

Nápady majú zelenú

Spišskonovoveskí školáci chcú šetriť. Začínajú od seba.
(Spišská Nová Ves – 4.mája 2012, Veronika Cvengrošová) – Vzdelávanie Rómov o elektrine, zdravé svetlo, zázračný strom. Aj takéto nápady uspeli vo 4. ročníku ceny Embraco za ekológiu. O finančnú podporu 6 000 eur od spoločnosti Embraco Slovakia sa tento rok uchádzalo sedem základných škôl z okresu Spišská Nová Ves. 
Pridanou hodnotou ročníka bolo šetrenie energie. Školy sa prioritnej témy zhostili originálne a po svojom. „Veľmi nás potešil inovatívny prístup k šetreniu energie. Z projektov cítiť, že to školáci myslia vážne. Túto myšlienku potom posúvajú do svojho okolia, a práve o to nám ide,“ vysvetľuje Gabriela Vlková z oddelenia komunikácie a spoločenskej zodpovednosti Embraca Slovakia.

Embraco: Zamestnanosť takmer na predkrízovej úrovni

Odštartovala druhá zmena na linke EM, pokračuje nábor na tretiu
(Spišská Nová Ves – 14. marca 2012) – Závodu Embraco Slovakia vlani vzrástli tržby o necelých päť percent oproti roku 2010, na 179,5 milióna eur. Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek pre domáce a komerčné chladenie zvýšil v priebehu roka  výrobnú kapacitu na Spiši na 5,4 miliónov výrobkov za rok. Pred dvoma dňami odštartoval druhú zmenu na linke EM, pričom stále pokračuje nábor na tretiu.

Najlepšie ekologické projekty slúžia verejnosti

Cena Embraco 2012 podporí výchovu k šetrnosti s energiou
(Spišská Nová Ves – 5. decembra 2011, Katarína Čániová) – Deti a tínedžeri s ekologickými aktivitami prekročili brány škôl. Zapájali rodičov, oslovili obyvateľov Smižian, zamierili do škôlok a medzi dôchodcov v Spišskej Novej Vsi...
Dnes víťazné štyri základné školy 3. ročníka Ceny Embraco za ekológiu predstavili vedeniu závodu aj mesta, čo všetko od apríla 2011 dokázali. Takmer dve tisícky žiakov sa v projektoch, na ktoré najväčší zamestnávateľ na Spiši vyčlenil dovedna 6 000 eur, zamerali na poznávanie a skúmanie prírody, separovanie odpadu či na osvetu.
Najlepšie ekologické projekty už teda slúžia školskej, obecnej a mestskej verejnosti.

Cesty vody na Východe

Netradičná mapa predstavuje školákom ich región z hydrologického hľadiska

(Košice, 28. október 2011) - Najrozšírenejšia látka na svete - voda - vytvára na pomerne malom priestore juhovýchodného Slovenska množstvo podôb. Od čistých jazier a vzácnych mokradí s chránenými živočíchmi cez vodárenské nádrže s kvalitnou pitnou vodou až po vodohospodárske objekty nezastupiteľné v protipovodňovej ochrane. Sústrediť všetky zaujímavosti a pútavo ich predstaviť najmä žiakom základných škôl a ich učiteľom – to je cieľ novej náučnej mapy nazvanej Cesty vody na Východe. Pripravil ju Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik, Odštepný závod Košice za 100 %-nej finančnej podpory holandského partnera – vodnej rady Regge en Dinkel z mesta Almelo.

Šikovný víkend v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín (22. október 2011, Veronika Cvengrošová) – Šikovné žienky z celého Slovenska mali cez víkend sviatok. V Hoteli Park v Dolnom Kubíne sa stretli v hojnom počte, aby spolu piekli, tvorili, vymýšľali, učili sa nové veci a na staré spomínali.

Čo majú pyramídy spoločné s Kežmarkom?

Ojedinelý poznávací projekt pre mládež Objavme doma divy sveta

(Kežmarok – 22. júna 2011, Katarína Šimková) – Dnes v Kežmarku prezentovali školy výsledky druhého ročníka darcovského programu Objavme doma divy sveta a dajme o tom vedieť. Spolu 2 217 detí a tínedžerov zo základných škôl z celého Slovenska sa venovalo ôsmim hmotným a nehmotným pamiatkam zapísaným do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Viac ako pol milióna Slovákov, ktorí žijú v okolí pamiatky UNESCO alebo tam, kde žije hudba fujary, sa od detí dozvedelo o unikátoch krajiny. Mladí ľudia, zvlášť mimo hlavného mesta, potrebujú viac sebadôvery. Cieľom programu je spájať ich silu so silou miesta a tak zdôrazniť ich jedinečnosť. Dnes zároveň odštartovala výzva na posielanie projektov do tretieho ročníka jedinečného poznávacieho programu Objavme doma divy sveta a dajme o tom vedieť, ktorý vyhlasuje mediálna a prezentačná agentúra Communication House z Košíc.

Povedz doma o prírode

Tretí ročník Ceny Embraco za ekológiu za hranicami Spišskej Novej Vsi

(Spišská Nová Ves – 19. apríla 2011, Katarína Šimková) – Od dnes poznáme výsledky tretieho ročníka Ceny Embraco za ekológiu. Víťazné štyri základné školy si rozdelia 6 000 eur. Program organizátori prvýkrát rozšírili do okolia Spišskej Novej Vsi. Takmer dve tisícky žiakov sa odteraz do mája 2012 v projektoch zamerajú na poznávanie a skúmanie prírody, separovanie odpadu či ekodivadielko. Svoje poznatky si nenechajú pre seba – rozšíria ich medzi rovesníkov, rodičov, ba aj škôlkarov a dôchodcov.

Spoľahlivý partner už trinásť rokov

Za dlhodobý vplyv na komunitu Spiša a podporu zamestnancov počas povodní ocenili Embraco Slovakia

(Spišská Nová Ves – 15. apríla 2011, Katarína Šimková) – Včera počas slávnostného galavečera Via Bona Slovakia získalo Embraco Slovakia dve ocenenia za zodpovedné podnikanie. Najväčší zamestnávateľ na Spiši vyhral v 11. ročníku celoslovenskej súťaže v kategórii dlhodobý pozitívny vplyv na komunitu spomedzi trinástich prihlásených za podporu Nemocnice s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi. Odborná porota vyzdvihla tiež príkladný prístup k zamestnancom počas vlaňajších povodní a udelila Embracu čestné uznanie.

Deväťkilová torta hokejistom

Sladký maskot Goooly a majstrovská trofej na zjedenie

(KOŠICE, utorok 12.4.2011, Štefan Hric) Unikátny spôsob na podporu našich hokejistov pred majstrovstvami sveta si zvolilo Regionálne združenie obcí Hornád a občianske združenie Mamám Slovenska v spolupráci s časopisom Torty od mamy. Dnes vedno s primátorom Košíc Richardom Rašim odovzdávajú hokejistom slovenskej reprezentácie v Historickej radnici v Košiciach tortu v tvare víťaznej trofeje.

Registrácie .eu sa za päť rokov zdvojnásobili

Európska doména rástla na Slovensku štvrtým najrýchlejším tempom

(Brusel, 6. apríla 2011) – Registrácie doménových mien s koncovkou .eu sa za päť rokov zdvojnásobili, uviedla spoločnosť EURid, správca tejto domény najvyššej úrovne (TLD), pri hodnotení piateho výročia vzniku domény.

Štart novej výroby do troch mesiacov

Mnohoraký podiel Slovákov na raste štyridsaťročnej korporácie

(Spišská Nová Ves – 15. marca 2011, Anton Oberhauser) – Tržby závodu Embraco Slovakia dosiahli v roku 2010 sumu 171 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o vyše 20 percent. Z výrobných liniek na Spiši zišlo vlani dokonca o 35 % viac kusov výrobkov ako v roku 2009. Kľúčový európsky závod jubilujúcej brazílskej korporácie na výrobu chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek medzičasom chystá spustenie výroby novej generácie EM. Investícia za 13,5 miliónov eur tak koncom jari začne prinášať prvé ovocie.

Doména .eu na Slovensku predbehla v popularite .com

(Brusel, 14. marec 2011) – Podľa štatistík združenia EURid, správcu domény .eu, a ZookNIC, poskytovateľa štatistických údajov o doménach, je na Slovensku po doméne .sk druhou najpopulárnejšou top-level doménou (TLD) práve .eu. V kontexte štátov Európskej únie je druhé miesto .eu výnimočné. Vo väčšine štátov EÚ je totiž po národnej TLD doméne najpopulárnejšou doménou .com. Zverejnené čísla potvrdzujú rastúcu popularitu .eu na Slovensku.

Na Spiši pribúdajú profirodičia

Čoraz viac detí z domovov dostáva šancu vyrastať v rodine

(Spišská Nová Ves/Mlynky – 20. decembra 2010, Katarína Šimková) – Dobrá správa zo Spiša. V regióne sa z tamojších troch detských domovov do profesionálnych rodín premiestňuje viac detí ako pred dvoma rokmi. Pribudlo až šesť profesionálnych rodičov. Tieto i ďalšie výsledky projektu Hľadáme rodičov na dnešnom vianočnom stretnutí v Detskom domove Mlynky – Biele vody prezentoval iniciátor projektu Embraco Slovakia spolu s pracovníkmi domova.

Dva roky po: Prepúšťanie bolo nevyhnutné

Prítomnosť Embraca v regióne vníma verejnosť vysoko pozitívne

(Spišská Nová Ves, 3. novembra 2010) – Väčšina obyvateľov Spišskej Novej Vsi a okolia sa stotožňuje s tvrdením, že prepúšťanie v spoločnosti Embraco Slovakia v závere roka 2008 spôsobila hospodárska kríza. Téma bola súčasťou unikátneho sociologického prieskumu, ktorý si firma nechala vypracovať u renomovanej agentúry Focus. Výsledky tiež potvrdili, že významným zdrojom informácií o Embracu sú pre obyvateľov Spiša regionálne médiá.

Tisícky žiakov po stopách pamiatok UNESCO na Slovensku

V druhom ročníku poznávacieho programu najviac upútala fujara

(Košice – 28. októbra 2010, Katarína Šimková) – V týchto dňoch začínajú žiaci jedenástich základných škôl z rôznych kútov krajiny pracovať na projektoch premiérového programu na Slvoensku - Objavme doma divy sveta a dajme o tom vedieť. Pamiatky hmotného i nehmotného dedičstva UNESCO počas tohto školského spozná a naučí sa propagovať až 2 217 detí a tínedžerov. Takmer polovica z nich si vybrala práve novinku druhého ročníka - fujaru a jej hudbu. Dobrovoľníci z košického Communication House prispeli na projekty sumou 2 800 eur a know-how podporou pri medializácii

Časopis ako čerešnička na torte sociálnej siete

Štartuje nový magazín. Stojí za ním webová komunita, ktorej nestačí internet

(Košice, Štefan Hric) - Dnes, v piatok 22. októbra, vychádza úvodné číslo prvého a jediného slovenského časopisu pre milovníkov tort – Torty od mamy. Paradoxne, v dobe sťaženej situácie printových médií vzniká ako reakcia na požiadavku desaťtisícovej webovej komunity.

Státisíce Slovákov ohrozuje riziko krutej „prelomovej bolesti“

Verejne o bolesti

(Bratislava, Katarína Šimková) – Dnes, 11. októbra v Svetový deň boja proti bolesti vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou a Medzinárodnou asociáciou pre štúdium bolesti, prinášajú lekári a výskumníci z Gedeon Richter významný príspevok. Má podobu čerstvých výsledkov sledovania novej liečby prelomovej bolesti pre onkologických pacientov na Slovensku a zahájenia spolupráce s Ligou proti rakovine v projekte týkajúceho sa prelomovej bolesti. Táto živá téma bude rezonovať aj na diskusných stretnutiach s desiatkami pacientov od 11. do 14. októbra v Bratislave, Košiciach a Martine poriadaných oboma spomínanými organizáciami v rámci Európskeho týždňa proti bolesti. Od dnes môžu záujemcovia využiť aj prvú internetovú poradňu o prelomovej bolesti na Slovensku na www.richter.sk.

Spiš: Viac kompresorov pre domácnosti

Projekt Embraca presvedčil ministerstvo, schválilo požadovanú pomoc

(Spišská Nová Ves/Košice, 27. augusta 2010) – Slovenská vláda dnes definitívne odsúhlasila štátnu pomoc pre investíciu brazílskej korporácie Embraco do jej strategického závodu v Spišskej Novej Vsi. Kabinet v priebehu rokov 2011 - 2014 podporí 20-miliónový projekt celkovou sumou 6,5 milióna eur. Výsledkom bude výroba kompresora novej generácie EMX3 pre domáce chladenie, štartuje v prvej polovici budúceho roka. V areáli závodu už prebiehajú stavebné práce, dnes napoludnie symbolicky poklepali základný kameň.

Domov opíc Stavbou roka?

Unikátny pavilón ľudoopov v Mlynskej doline súťaží o priazeň poroty a verejnosti

(Bratislava, 30. júla 2010, Katarína Šimková) – Jedinečný pavilón pre poloopice, opice a ľudoopy v ZOO Bratislava sa v týchto dňoch uchádza o priazeň odbornej poroty v šestnástom ročníku súťaže Stavba roka 2010 vyhlásenou Združením pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva - ABF Slovakia. Sympatie mu môže vyjadriť aj verejnosť a to od 2. septembra prostredníctvom trojtýždňového internetového hlasovania na www.zoznam.sk .

Príbehy zo Spiša

Zamestnancom zasiahnutých povodňami Embraco rozdelilo 23 500 eur

(Spišská Nová Ves – 20. júla 2010, Katarína Šimková) – Práve v týchto dňoch prichádzajú na účty 28-mich zamestnancov Embraca Slovakia, ktorí utrpeli najväčšie škody počas májových a júnových záplav, financie od závodu. Na tento účel rozdelil 23 500 eur. „Povodeň postihla aj Markušovce, kde bývam. Vyžiadala si nemalé škody na majetku. Ďakujem Embracu za finančnú a tým aj morálnu pomoc pri odstraňovaní následkov katastrofy,“ vyzdvihuje v ďakovnom liste operátor Pavol Zmuda, jeden z podporených.

Objavme doma divy sveta s novinkou

Ojedinelý poznávací projekt pre mládež

(Bardejov – 23. júna 2010, Katarína Šimková) – Dnes odštartoval v Bardejove druhý ročník darcovského programu Objavme doma divy sveta. Obsahuje novinku. V školskom roku 2010/2011 sa deti základných škôl môžu okrem hmotného svetového kultúrneho a prírodného dedičstva zamerať aj na nehmotnú ôsmu pamiatku – fujaru a jej hudbu. V rozšírenom 2. ročníku sa do prezentačno-poznávacieho programu môže do 20. septembra 2010 zapojiť až 614 základných škôl z okresov, v ktorých sa nachádza pamiatka zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO alebo kde žije hudba fujary. Výzvu na posielanie projektov Objavme doma divy sveta a dajme o tom vedieť – prvú svojho druhu na Slovensku - vyhlasuje mediálna a prezentačná agentúra Communication House z Košíc.

Naraz tri nové úseky diaľnice v Prešovskom kraji

Župčiansky kopec aj alej pod Spišským hradom bez nálepky „cesta smrti“

(Prešov/Studenec, 7. júna 2010, Anton Oberhauser) – Slovenskú cestnú sieť dnes rozšírilo vyše 15 kilometrov diaľnice D1 v Prešovskom kraji. Ide o dlho očakávaný, vyše sedem kilometrov dlhý úsek Svinia – Prešov-západ, ktorý odbremení známu cestu smrti I/18 pri Malom Šariši a Župčanoch. K bezpečnosti a plynulosti premávky výrazne prispejú aj dva úseky pod Spišským hradom – medzi Studencom a Beharovcami na západ od Tunela Branisko a susedný medzi Jablonovom a Studencom. Posledne menovaný úsek sa otvára v polovičnom profile. Na všetkých troch sa výrazne podieľala spoločnosť Inžinierske stavby z Košíc, člen francúzskej skupiny COLAS.

Unikátny pavilón ľudoopov v Mlynskej Doline

Keď prírode dávame, a to najmodernejším spôsobom

(Bratislava, 23. apríla 2010, Anton Oberhauser) – Bratislavská ZOO získava novú atrakciu - jedinečný pavilón pre poloopice, opice a ľudoopy. Dnes slávnostne otváraná stavba bude dominovať nielen areálu zoologickej záhrady, ale stáva sa jednou z architektonicky najzaujímavejších a mimoriadne štýlových stavieb posledného obdobia na Slovensku. Metropola do chovného zariadenia investovala 3,136 milióna eur. Hlavný zhotoviteľ Inžinierske stavby Košice prostredníctvom svojho závodu v Šali postavil pavilón za dva a pol roka.

Žiaci spoločne pre zoologickú záhradu

Druhý ročník Ceny Embraco za ekológiu s unikátnym projektom na Slovensku

(Spišská Nová Ves – 20. apríla 2010, Katarína Šimková) – Dnes vyhlásili víťazné projekty druhého ročníka Ceny Embraco za ekológiu pre základné školy. Celkovo sa rozdelí 6 317 eur, a to medzi tri projekty. Do jedného - premiérového a jedinečného na Slovensku - sa zapoja všetky školy v meste. Takmer štyritisíc detí má tak možnosť prispieť k revitalizácii spišskonovoveskej ZOO.

Embraco stabilne na trhu

Dvanásť rokov Spišiakmi
(Spišská Nová Ves – 24. februára 2010, Anton Oberhauser) – Napriek svetovej ekonomickej recesii potvrdzuje slovenský závod korporácie Embraco svoju stabilnú pozíciu. Vlani zaznamenal tržby v objeme 142 miliónov eur, čo je 15-percentný pokles oproti roku 2008. Kvôli nižšiemu dopytu došlo aj k medziročnému zníženiu výroby o 13 percent, pričom spišská firma vyprodukovala 3,11 milióna kusov kompresorov a kondenzačných jednotiek a celkove predala 3,15 milióna. Korporácia so sídlom v Brazílii si však stále drží približne 20-percentný podiel na svetovom trhu. Slovenský závod medzitým chystá ďalšie novinky. Otázkou je, či nájde partnera na spoluprácu na slovenskej akademickej pôde.

Pamiatky UNESCO v komiksoch i divadle

V rámci siedmich projektov – rovnaký počet ako pamiatok UNESCO na Slovensku - sa budú žiaci s pedagógmi venovať bukovým pralesom Vihorlatských vrchov, dreveným kostolíkom v Tvrdošíne, Leštinách i Ruskej Bystrej, Radničnému námestiu v Bardejove, Spišskému hradu, Vlkolíncu i jaskynnému systému Domica – Aggtelek. Pripravia tvorivé dielne v školách, komiksy, divadelné predstavenia, literárne, výtvarné i fotografické súťaže, založia informačné centrum v školskej knižnici. Zaznamenajú tiež povesti, zostavia encyklopédiu, informačný bulletin, vyrobia pohľadnice či modely dreveného kostola. Pustia sa aj do geocachingu a kultúrneho podujatia v krojoch. Aktivity odprezentujú v regionálnych a školských médiách.

Embracu pribudlo ďalších 174 pracovníkov

Spišský závod reaguje na zvýšený dopyt

(Spišská Nová Ves – 15. decembra 2009, Anton Oberhauser) – Od prelomu tohto a budúceho roka nastúpi k linkám závodu Embraco Slovakia 174 nových pracovníkov, z toho 63 žien. Ide o výsledok dohody firmy s agentúrou dočasného zamestnania, pričom noví operátori výroby budú v závode na výrobu chladiarenských komponentov pracovať minimálne tri mesiace. Dôvodom zvyšovania kapacít je aktuálna situácia na svetovom trhu. Pre najväčšieho zamestnávateľa na Spiši tak bude od januára pracovať približne 2 070 ľudí.

Pátranie po profirodičoch pokročilo

Citové väzby vznikajú v rodine

(Spišská Nová Ves/Mlynky – 14. decembra 2009, Anton Oberhauser) – Ako uspel projekt Hľadáme rodičov, ktorý pred polrokom inicioval najväčší zamestnávateľ na Spiši v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi? Zainteresovaní dnes v Detskom domove Mlynky – Biele Vody hodnotia výsledky. Pátranie po profesionálnych rodičov v regióne skutočne dostalo nový impulz.

Stovky žiakov bližšie k prírode

Čo vytvorili víťazi 1. ročníka Ceny Embraco za ekológiu

(Spišská Nová Ves – 30. novembra 2009, Katarína Šimková) – Štyri víťazné spišskonovoveské školy premiérového ročníka Ceny Embraco za ekológiu prezentovali, čo sa im od apríla tohto roku v projektoch podarilo. Úžitok z toho má celé mesto.


Tatry o krok bližšie k svetu

(Mengusovce, 25. novembra 2009, Anton Oberhauser) – Posledná chýbajúca časť diaľnice pod Vysokými Tatrami, od Mengusoviec po Poprad, je hotová. Súčasťou dnes otvorenej zvyšnej časti úseku D1 Mengusovce – Jánovce (od nultého po ôsmy kilometer) je Bôrik - zatiaľ najdlhší sprevádzkovaný dvojrúrový diaľničný tunel na D1, s dĺžkou takmer jeden kilometer. Stavba úseku za vyše 101 miliónov eur (vyše tri miliardy Sk) trvala tri a pol roka a postaralo sa o ňu slovensko-švajčiarske združenie Inžinierske stavby – Marti Contractors. Technologickú časť tunela dodala slovenská spoločnosť PPA CONTROLL.

Zodpovedné podnikanie - istota v neistote

Premiérové stretnutie troch sektorov na podceňovanú tému

(Košice, 26. november 2009, Eva Oravská) - Z čoho budem žiť? Túto otázku si kladú tisícky ľudí na Slovensku obávajúci sa jóbovej zvesti o strate pracovného miesta či o iných „zoštíhľovacích“ opatreniach spoločnosti, ktorá ich zamestnáva. Viac ako ročné skúsenosti firiem ukazujú, že včasná a častá komunikácia na všetkých úrovniach a so všetkými pracovníkmi výrazne pomáha zmierniť spomínané obavy. Rovnako však vplýva aj na obyvateľov obce, mesta a regiónu, v ktorej podnik pôsobí. A to nielen slovne, ale predovšetkým formou nezmenenej pomoci školám, nemocniciam či dobrovoľníkom

K linkám Embraca pribudne 136 ľudí

Slovenský závod brazílskej korporácie zvyšuje výrobu

(Spišská Nová Ves – 2. októbra 2009, Anton Oberhauser) – Od stredy 7. októbra nastupuje k výrobným linkám závodu Embraco Slovakia 82 nových pracovníkov. Spoločne s 54 ďalšími, ktorí prišli v septembri, zostanú vo firme do konca roka. Väčšinu zo spomínaných 136 ľudí pridelila výrobcovi chladiarenských komponentov agentúra dočasného zamestnania. Najväčší zamestnávateľ na Spiši má momentálne prácu pre 1 900 ľudí.

Objavme doma divy sveta

Štartuje ojedinelý prezentačný projekt pre mládež

(Košice – 30. septembra 2009, Katarína Šimková) – Od dnes sa žiaci základných škôl v mestách a obciach, kde sa nachádza prírodná alebo kultúrna pamiatka zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, môžu zapojiť do poznávacieho programu Objavme doma divy sveta s podtitulom Naučme pamiatky rozprávať. Výzvu na posielanie projektov – prvú svojho druhu na Slovensku - vyhlasuje mediálna a prezentačná agentúra Communication House z Košíc.

Odpoveď na požiadavky trhu práce

V prvom centre odborného vzdelávania v Košickom kraji aj jedinečný simulátor chladiarenského okruhu

(Spišská Nová Ves – 11. septembra 2009, Katarína Šimková) – Prvé centrum odborného vzdelávania (COV) v Košickom kraji otvorili dnes na Strednej priemyselnej škole strojníckej (SPŠS) v Spišskej Novej Vsi. Zatiaľ jediným simulátorom chladiaceho okruhu v hodnote 5 000 eur prispel závod Embraco Slovakia, a to do operačného rozvojového strediska nového centra. Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek podporil aj laboratórium metrológie a učebňu alternatívnych zdrojov energie.

Úsporné kompresory nielen pre domácnosti

Joao Carlos Brega: Kríza sa raz skončí

(Spišská Nová Ves – 14. júla 2009, Katarína E. Čániová ) – Zajtra, 15. júla, sa v Bruseli uskutoční prvé stretnutie výrobcov, zákazníkov a ďalších zainteresovaných skupín, aby spoločne analyzovali podklady pre zákonnú normu Európskej komisie určujúcu spotrebu elektrickej energie pre komerčné chladenie. Svojho zástupcu tam bude mať i slovenský závod Embraco. Svetová hospodárska kríza núti Európsku úniu, aby prehodnotila spotrebu a stanovila pre ňu prípustné limity.

Hľadajú sa profesionálne mamy a otcovia

Láskavé rodinné prostredie – balzam na detskú dušu

(Spišská Nová Ves/Mlynky – 1. júna 2009, Anton Oberhauser) – Tohtoročný Medzinárodný deň detí môže byť na Slovensku a najmä na Spiši bodom zlomu. Dňom, keď sa verejnosť začína viac dozvedať o profesionálnom rodičovstve. Projekt „Hľadáme rodičov“ iniciovala spoločnosť Embraco Slovakia v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi. Chcú pomôcť nájsť láskavých ľudí s veľkým srdcom, ktorí budú ochotní dočasne si osvojiť dieťa umiestnené do ústavnej starostlivosti.

Žiaci adoptujú les, vytvoria náučný chodník

Premiérový ročník Ceny Embraco za ekológiu má svojich víťazov

(Spišská Nová Ves – 21. apríla 2009, Katarína Šimková) – Od dnes sú známi štyria víťazi Ceny Embraco za ekológiu. Základné školy zo Spišskej Novej Vsi pomôžu znížiť hlučnosť a prašnosť v okolí či obnovia zanedbané vzácne dreviny. A to vďaka grantu vo výške 4 979 eur (150 000 Sk). Jeden projekt mohol získať maximálne 1 660 eur (50 009 Sk). Odteraz až do decembra tohto roku grantový program zapojí takmer 2 200 dievčat a chlapcov štyroch ZŠ do praktickej starostlivosti o životné prostredie.

Projekt ELC medzi tridsiatkou najlepších v EÚ

Vznikne prvá anglická škôlkarská trieda na Spiši

Spišská Nová Ves (13. februára 2009) – Dnešná ukážková hodina angličtinárskeho klubu batoliat v materskej škole na Sídlisku Mier v Spišskej Novej Vsi svedčí o životaschopnosti myšlienky English Learning Centre Košice (ELC) v jazykovom vzdelávaní najmenších detí. Od septembra vznikne práve v MŠ na ulici Z. Nejedlého 5 prvá mimokošická škôlkarská trieda s vyučovaním angličtiny podľa metodiky navrhnutej na Slovensku.

Tohto roku vzrastú investície v slovenskom závode dvojnásobne

Do vývoja milión eur

(Spišská Nová Ves – 28. januára 2009, Anton Oberhauser) – Embraco Slovakia plánuje v tomto roku preinvestovať takmer 6,17 milióna eur (takmer 186 miliónov korún), čo predstavuje dvojnásobok vlaňajšej hodnoty. Na Spiši okrem iného pripravujú výrobu úsporného kompresora, pričom prvé vzorky by mali zísť z výrobných liniek vo štvrtom štvrťroku. Spoločnosť medzitým využíva sezónny dopyt a uspokojuje zvýšené množstvo zákaziek. Najväčší zamestnávateľ v regióne sa tiež môže pochváliť čerstvým certifikátom riadenia bezpečnosti práce a pokračuje aj vo verejnoprospešných aktivitách.

Napriek ťažším časom stále myslia na deti

Embraco vyčlenilo vyše osem miliónov na Vianoce - aj uvoľneným zamestnancom

Spišská Nová Ves (12. decembra 2008) – Embraco Slovakia pamätá na svoje záväzky voči zamestnancom i komunite, aj keď sa nedávno nevyhlo viacerým racionalizačným opatreniam, vrátane nepopulárneho zníženia počtu pracovníkov. Najväčší zamestnávateľ v okrese (1 900 pracovníkov) najnovšie významne prispel detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Spišskej Novej Vsi k zakúpeniu moderného inkubátora. Symbolický šek odovzdajú na benefičnom koncerte Darujte pomoc najmenším 14. decembra. Vianočným balíčkom v hodnote 3 500 korún spoločnosť podporí svojich zamestnancov – vrátane tých, ktorí stratili prácu od októbra 2008.

Srdiečko novým podtatranským symbolom?

Križovatka Poprad – západ jednou z najunikátnejších stavieb posledných rokov

(Poprad, 3. decembra 2008, Anton Oberhauser) – Od najbližšieho víkendu začnú vodiči využívať jednu z najkrajších stavieb slovenskej dopravnej infraštruktúry. Ide o štvorramennú mimoúrovňovú križovatku Poprad-západ. Objekt, pre ktorý sa možno ujme poetické meno Srdiečko, sprejazdnia spolu s časťou diaľničného ťahu Mengusovce - Jánovce dlhého 17,85 km. Slávnosť pri príležitosti odovzdania stavby do užívania organizuje Národná diaľničná spoločnosť s partnermi v piatok podvečer.

Nákupné centrum rozširuje svoje brány s novými značkami a multikinom

Optima - najväčšia na východ od Bratislavy

Košice (28.11.2008) – Širší výber, viac zábavy, lepší oddych. To všetko ponúkne návštevníkom rozšírené obchodné centrum Optima v Košiciach už od soboty 29. novembra. Za 13 mesiacov výstavby pribudlo 16 000 m2 plochy na prenájom, čím sa stredisko zväčšilo približne o polovicu. S 50 tisícmi štvorcových metrov je tak Optima najväčším nákupným centrom na východ od Bratislavy. Lákadlom je nepochybne prvý košický multiplex so siedmimi kinosálami a tiež celosvetovo obľúbené módne značky, niektoré majú na východe Slovenska premiéru.

Nenápadná obec sa čoskoro zväčší o pätinu

Stavebný ruch oživil niekdajšie pasienky pod Slanskými vrchmi pri Ploskom

(Košice – 29. september 2008, Anton Oberhauser) – Tichá obec na západnom úpätí Slanských vrchov ožila v týchto dňoch stavebným ruchom. Na 62 parcelách v Ploskom, 15 kilometrov severovýchodne od Košíc, je v plnom prúde práca na inžinierskych sieťach. Obec spolu s investorom, košickou spoločnosťou HUTNÉ STAVBY Development, má v pláne prilákať na pozemky záujemcov o stavbu rodinných domov. Dedina s 812 obyvateľmi sa tak rozrastie minimálne o pätinu.

Priehrštie zaujímavostí o amfiteátri vo Východnej

Symbolické kľúče odovzdajú stavbári ministrovi a starostovi v prvý festivalový večer

(Východná, 3. júla 2008, Anton Oberhauser) – O niekoľko hodín sa pod Kriváňom rozozvučia hlasy a tóny najvýznamnejších folklórnych slávností na Slovensku. V prvý večer 54. ročníka festivalu, v piatok 4. júla, si z rúk generálneho riaditeľa Inžinierskych stavieb Jaroslava JARÁBEKA prevezmú symbolické kľúče od amfiteátra minister kultúry Marek MAĎARIČ a starosta Východnej Pavel KRUPA. Stavba, ktorá predstavuje silný podnet pre uchovanie jedinečných tradícií aj v tejto modernej dobe, je konečne hotová.

Mikroregión Hornád – blízka vzdialená krajina

/Košice – 27. 6. 2008, Katarína Šimková/ Túto sobotu /28. júna/ odštartuje dvojdňová vrcholná akcia sedemnástich obcí z okresu Košice – okolie: Dni Regionálneho združenia obcí Hornád. Prvýkrát sa bude prezentovať aj rómske etnikum – skupina AXELA zo Ždane.

V nedeľu popoludní sa predstavia spevácke skupiny Odvážne ženy ako Odvážne mažoretky z Vyšnej Myšle, s humorným repertoárom vystúpi aj Mandeľinka z Košickej Polianky. Ukáže sa i dychová hudba Valaliky, ženská spevácka skupina z maďarskej Holloházy, ba i víťaz Majstrovstiev Európy 2005 v kixboxe, kategória hudobné formy Jozef Cehlár z Geče.

Pätnásť kilometrov od Košíc vyrastie Zelené údolie

Obec v očakávaní rozvoja víta aktivitu za 70 miliónov

(Košice – 18. jún 2008, Anton Oberhauser) – Aj na východné Slovensko dorazil trend satelitných obytných štvrtí v blízkosti veľkých miest. V týchto dňoch sa začal predaj pozemkov v chotári obce Ploské, asi 15 kilometrov severovýchodne od Košíc. Už čoskoro sa tu rozbehne aj výstavba dopravnej a ďalšej infraštruktúry. Do prípravy územia investuje košická spoločnosť HUTNÉ STAVBY Development 70 miliónov korún. Záujemci o stavbu rodinného domu následne pri kúpe pozemku získajú prístup ku kompletným inžinierskymi sieťam (elektrina, plyn, vodovod, kanalizácia). Pripravená bude i cesta, chodník, verejné osvetlenie a čistiareň odpadových vôd.

SLOVBIOTECH - Slovenské združenie pre priemyselnú biotechnológiu

Poskytne Slovensko biotechnológiám systémovú šancu?

(Bratislava, 16. júna 2008, Anton Oberhauser) – Biotechnológie skrývajú v sebe obrovský potenciál. V mnohých vyspelých krajinách sa tomuto sektoru buď systematicky venujú už niekoľko desaťročí alebo naň upriamili pozornosť ako na zdroj výnimočných rozvojových impulzov do budúcnosti. Slovensku sa núka šanca.

Embraco Slovakia vyrobilo 25 miliónov kompresorov

Zaplnili by 112 futbalových ihrísk

Spišská Nová Ves (26. mája 2008, Katarína Čániová) – Dnes v Embracu Slovakia vyrobili dvadsiaty piaty miliónty kompresor. Ak by tento počet umiestnili vedľa seba, zaplnil by 112 futbalových ihrísk alebo 577 hokejových ľadových plôch. Viac ako sedemkrát by tiež ním mohli „vydláždiť“ šošovkovité námestie v Spišskej Novej Vsi považované za najdlhšie na Slovensku.

Prvý milión kompresorov vyrobili v júni 2004 - po šiestich rokoch od vzniku závodu. Jeho rozšírenie na najväčší európsky závod Embraca umožňuje produkciu do piatich miliónov kusov ročne. Päťdesiaty miliónty kus očakávajú približne o päť rokov. (Korporácia má závod v Brazílii, Taliansku, na Slovensku a v Číne.)

Byty Dunajská - veľký developerský projekt Košičanov

Nové domovy v revitalizovanej lokalite pre 205 rodín

(Košice – 3. apríla 2008, Anton Oberhauser) V týchto dňoch začína predaj bytových jednotiek v súbore Dunajská v košickej mestskej časti Juh. Projekt spoločnosti HUTNÉ STAVBY DEVELOPMENT zároveň počíta s revitalizáciou značne zanedbanej lokality tak, aby nové štvor- až osemposchodové domy obkolesoval park a kvalitná dopravná infraštruktúra. Ide o prvý veľký developerský projekt spoločnosti, ktorá má korene i sídlo v metropole východného Slovenska a aj tým je medzi svojimi konkurentmi unikátna.

Kompresory svetu, srdce Spišu

Najvýznamnejší európsky závod Embraco bližšie ku komunite a šetrnejšie voči prírode

(Spišská Nová Ves – 6. februára 2008, Anton Oberhauser) Pre Embraco Slovakia znamená desať rokov pôsobenia na Slovensku oveľa viac než len jubileum. Súčasť celosvetovej korporácie so sídlom v Brazílii naďalej zaznamenáva rast výroby. Stále platí, že každý štvrtý kompresor pre domáce a komerčné chladenie vo svete vyrobili v niektorom zo závodov Embraca. Najväčší zamestnávateľ v okolí Spišskej Novej Vsi však pokračuje vo svojom rozvoji.

Zmenu nosíme v sebe

/Košice 14. novembra 2007 – lz/ – Dnes v košickej tlačiarni Rotaprint začínajú tlačiť druhé vydanie knihy Orechová slávnosť, ktorú mnohí prirovnávajú k Slepačej polievke pre dušu, dielu úspešných amerických autorov. Ponúka ľuďom návod na prekonávanie problémov.

Podľa slov autorky je Orechová slávnosť podobným dielom venujúcim pozornosť práve človeku, ktorý hľadá východisko z rôznych životných situácií, ušitým na mieru slovenskému čitateľovi. Kniha košickej novinárky a motivátorky Kataríny Evy Čániovej je výnimočná práve našou slovenskou realitou v kontexte pocitov a snažení spoločne pre miliardy ľudí.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk