communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Zatancuje 2013 ľudí karičku na Hlavnej?

Zatancuje 2013 ľudí karičku na Hlavnej?

(Košice - 14. 2. 2013 ) - V týchto dňoch začínajú desiatky stredných škôl v Košickom kraji žiť najtypickejším ľudovým tancom východného Slovenska - karičkou. Zvládnutie jej základných motívov je dôležité pre účastníkov júnového projektu - Tancujúce mesto.


„Chceme obyvateľom a návštevníkom mesta ponúknuť niečo nové - zážitok z tancovania karičky, ktorej kruhy prenesieme z pódia na Hlavnú ulicu. Očakávame, že ľudí tento moment spojí a možno ho budú považovať za svoj príspevok k jedinečnému roku kultúry v meste,“ – hovorí Katarína E. Čániová, riaditeľka agentúry Communication House, ktorá podujatie pripravuje v spolupráci s folklórnym súborom Železiar.

 

Tancujúce mesto sa uskutoční v stredu 26. júna 2013 a odštartuje 32. ročník Cassovia FolkFestu. Prihlásených je vyše 700 ľudí z Košíc, Michaloviec, Kráľovského Chlmca, Moldavy nad Bodvou, Rožňavy, Trebišova, Sečoviec, Gelnice a siedmich obcí Abova.

Ojedinelé výukové DVD, ktoré pre potreby akcie nahrali tanečníci zo Železiaru, sa v týchto dňoch dostáva na stredné školy v kraji. Nájdu tam návod, ako správne karičku tancovať. „Karička mi priniesla najväčší zážitok paradoxne v Japonsku. Za jeden víkend sa ju naučilo tancovať vyše 250 ľudí. Vo vyspelej krajine s inou kultúrou sa súčasní ľudia zabavali našim tancom,“ vysvetľuje Vladimír Urban, umelecký vedúci a choreograf FS Železiar. Odborným garantom podujatia je FS Železiar, Dom ľudového tanca a Súkromná základná škola V. Urbana.

 

Aktuálne je prihlásených 28 stredných škôl a folklórne súbory z Abova. Zatancujú aj zamestnanci výrobcu syra Karička – Syrárne Bel Slovensko Michalovce. „Spojením značky syra s tradíciou folklórneho tanca, znásobením zážitku z chuti a pohybu ponúkame možnosť obyvateľom a návštevníkom regiónu ochutnať Karičku ako produkt i ako tanec,“ komentuje Martin Buršák, riaditeľ michalovského závodu.

Projektom Tancujúce mesto máme ambíciu vytvoriť slovenský rekord v počte tanečných kruhov v centre moderného mesta.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk