communication house

KARIČKA tanec    »   Obrovská Karička 2014

Obrovská Karička 2014


Sladká karička

 

Mediálnym partnerom nádhernej akcie Obrovská karička na Hlavnej  v  Košiciach sa stal časopis Torty od mamy, ktorý venoval  partnerom a organizátorom obrovskej karičky sladučkú tortu.

 

http://casopis.tortyodmamy.sme.sk/

 

 

A ako to vidia Košičania

 

Ponúkame Vám jeden z mnohých ohlasov od účastničky Obrovskej karičky:

 

„Rozmýšľam, kedy naposledy som si užila svoje mesto. V posledných týždňoch len letmo prelietavam Hlavnou ulicou. Poznáte to - rýchly obed, obchody, Tesco... Zväčša sa na tie dlažby, ktoré neznášajú dámy v lodičkách veľmi nedostanem vďaka: Šak poďme len do auparku ňe?
 Keď som sa dnes čisto pracovne zúčastnila na Obrovskej Karičke na Hlavnej ulici, nie ja som si užila mesto - práve naopak. Košice tancovali. Ľudia vytvorili akýsi magický KRUH zdobený krojmi, krpcami ale i tričkami z Terranovy a botaskami od číňana. (sandále a ponožky som nevidela - panbohzaplať). Kruh, v ktorom sa sústredilo dobro, radosť a jednota. Mesto plné ,,biznismenov“ a ešte tvrdších ,,biznismeniek“, plné chlapcov čo nevedia dáme pobozkať ruku, no zato si veľmi radi odpľuvnú, sa zmenilo na tancujúcu krajinu.
Sú to momenty, kedy si človek uvedomí nie len to, že chlapci v krojoch sú naozaj sexy, ale aj to, že tanec - a to myslím ten rýdzi slovenský - a najmä dobrý úmysel ľudí zbližuje.
Možno by nebolo odveci vykašľať sa na selfie v každom rohu Auparku s každým sústom, ktoré zjem. Možno by nebolo odveci, užiť si naše mesto, lebo ono čaká na ďalšie kúzla ľudí dobrej vôle...”

 

Alžbeta Hudáková

 

- - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Ak vnímame naše korene, sme pevní aj v oblakoch

 

Milí priaznivci tancujúceho mesta! 

 

V Obrovskej karičke nás tancovalo  - 444 rozveselených ľudí. Slovenský rekord sme teda získali. No najpodstatnejšia je radosť zo spoločného zdieľania.  Kultobin pod vedením Vlada Urbana dokázal skĺbiť početné súbory. Všetkým nadšeným folkloristom, bez pomoci ktorých by sme nevtiahli do obrovského kruhu objatia aj početnú nefolklórnu mládež, úprimne ďakujeme.

 

Katarína Čániová, Lucia Kocurová, Anton Oberhauser z Communication House


    

   

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  


Na košickej Hlavnej ulici sme spoločne vytvorili Obrovskú karičku


V stredu 25. júna 2014 - v Deň objatí na Slovensku - 444 tanečníkov zažilo radosť z priateľského dotyku a objatia v obrovskom kruhu. Dokázali sme spolu zatancovať OBROVSKÚ karičku, akú Slovensko ešte nezažilo. A to v prvý deň 33. ročníka najväčšieho mestského folklórneho festivalu na Slovensku – štvordňového Cassovia folkfestu v Košiciach.

 

Dokázali sme to!

Máme nový slovenský rekord  - Najväčší počet ľudí tancujúcich karičku  v jednom kruhu. Tancovalo 444 tanečníkov.

 

Až 35 % tohtoročných účastníkov tvorili žiaci, stredoškolskí a vysokoškolskí študenti. Väčšina z nich sa naučila choreografiu špeciálne pripravenú pre ženy aj mužov (ženská aj parobská karička) folklórnym súborom Železiar už vlani.

 

Do rekordu sa zapojil i súbor ľudových tancov Leszczyniacy z poľského Swidnika a ukrajinský tanečný súbor Perlyna ako aj Seiči Okubo a jeho manželka Hiroko, vedúci japonského folklórneho súboru Krásna Hôrka z Tokia. Ďalšie zúčastnené súbory a skupiny: Železiar, Želiezko, Hornád, Čarnica, Kaplička, Škvarkare, Krasňanka, Kadlubek, Omladina, Kalvarčan, Jahodná, Košičan, Vinica, Borievka, Zemplín, Jurošík, Matica slovenská, Hula Havaj a ďalší. Medzi tanečníkmi boli aj zamestnanci Syrárne Bel z Michaloviec a Prahy, výrobca syra Karička. Za mesto Košice tancoval viceprimátor Ján Jakubov so svojím tímom.Zdroj:

http://www.youtube.com/watch?v=shYocrQ3vNk&list=UUi_1HnYFdyx6OihYH5rpj4g

http://www.youtube.com/watch?v=aJkwd2xF1yo&list=UUi_1HnYFdyx6OihYH5rpj4g


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Vytvoríme OBROVSKÚ karičku, akú Slovensko ešte nezažilo? Je nás už 450!

 

Mesto tancuje! Príďte aj do roztancovaného spievodu Hlavnou. Pozrite si módnu prehliadku folklórnej moderny, ktorá zabodovala i v Bruseli!

 

V  stredu 25. júna 2014 o 17.00 hod.  v prvý deň Najväčšieho mestského folklórneho festivalu na Slovensku - Cassovia folkfestu  - aktuálne už  450  tanečníkov - žiakov, študentov, nie profesionálnych a poloprofesionálnych folklórnych súborov z Košíc, Michaloviec, Tulčíka, Moldavy nad Bodvou a ďalších našich obcí a miest ako aj súborov z Poľska a Ukrajiny  sa pokúsi o slovenský rekord Najväčší počet ľudí tancujúcich v jednom kruhu karičku a to okolo celého obvodu parku a Immaculaty na Hlavnej ulici v Košiciach.

 

Program

16:00             prezentácia tanečníkov pri Auparku

16.30 - 17. 00 veľký roztancovaný sprievod od Auparku po Immaculatu s maskotmi.

17.00 - 18. 00  prvá generálka, druhá generálka, ostrý nácvik karičky, vyhlásenie výsledkov pokusu o slovenský rekord.

od 18.00         na pódiu pokračuje Cassovia folkfest novinkou:  prehliadkou odevov folklórnej moderny z tvorby mladých odevných dizajnérov  zo SOŠ na Gemerskej ul. v Košiciach,  ktoré nedávno predstavili na Dni Európy v Bruseli + prehliadka krojov z košických mestských častí a okolia Košíc na pódiu pri Immaculate. Potom nasledujú  tance národov.

 

Do pozornosti dávame aj ďalšiu novinku - Jánsku noc v amfiteátri v sobotu od 21.30 hod ako ohnivú bodku za najväčším mestským folklórnym festivalom na Slovensku!

 

Tešíme sa na Vás!

 

organizačný tím

 

 

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  

Nácvik pred obrovskou karičkou


Dnes 19.6.2014 sa uskutočnil nácvik karičky pri zverokruhovej fontáne v parku na Hlavnej ulici v Košiciach. Zúčastnili sa ho tanečníci FS a študenti SŠ z Košíc. Do tanca spievali a hrali členovia FS Železiar. Celý nácvik bol pod odborným dohľadom Ing. Vladimíra Urbana. Na zvedavé otázky novinárov odpovedali organizátori podujatia: Ing. Vladimír Urban, umelecký  vedúci a choreograf FS Železiar a Dr. Katarína Čániová, riaditeľka spoluorganizujúceho Communication House.

 

Už sa to blíži!  Neváhajte a príďte medzi nás  v stredu 25. júna 2014 na Hlavnú ulicu v Košiciach a zatancujeme si spoločnej jednú veľkú karičku :-)


             

  

 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  


Dobrá vec sa podarila

 

Radi by sme sa s Vami podelili s jedným z množstva ohlasov na minuloročnú karičku. Veríme, že aj tento rok prídu tanečníčky medzi nás a opäť spoločne prekonáme ďalší rekord, tentokrát v obrovskej karičke tancujúcej v jednom kruhu.

 

 "SUPER, dobrá vec sa podarila. Naše Matičiarky tiež skackali jedna radosť, a dlho ešte spievali a boli šťastné,...tak trochu mi aj ďakovali, že som im trochu "nakopol" na cestu u Vlada Urbana...  Aj naše "koliesko" sa dlhšie zbieralo do počtu 12, nakoniec to dobre dopadlo a prišiel s nami krútiť karičku sám Vlado Urban a čardášoval jedna radosť... Ďakujeme.  Vynikajúce prostredie, radostná nálada... Na Košice je slovenského folkloru nečakane ...  Bol tu vynikajúci výsledok práce od choreografie Železiar po organizátorov. Je požehnaním vidieť radostné a šťastné tváre tancujúcich, s napojením na tradície našich múdrych predkov. Že mali aj organizátori veľké plány na rekord = 2013 účastníkov...dôležitý je výsledok a atmosféra!  Ďakujeme za spoluprácu." napísal nám  Dušan Lukáč z MO MS v Košiciach.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Obrovská Karička - jeden kruh priateľstva

 

Vytvorme spolu 250 metrový kruh priateľstva a radostného zdieľania! Zatancujme spolu Obrovskú Karičku a vytvorme spoločne nový slovenský rekord! Príďte v stredu 25. júna o 17. hod. na Hlavnu ulicu v Košiciach, ku parku pri Immaculate. A zatancujte si s nami.

 

  A tohto roku kruh karičky urobíme ešte väčší.


 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


Obrovská Karička na Hlavnej 2014

 

Na Slovensku nemá obdobu!  Obrovská Karička na Hlavnej ulici v Košiciach pojme 400 až 500 tanečníkov a to v stredu 25. júna 2014 od 17.00 hod.  Akcia začína oficiálne dnes informačnou kampaňou. Nadväzuje na podujatie Karička na Hlavnej 2013, kde v 105 kruhoch tancovalo 965 tanečníkov. Za jeho ideu a realizáciu v spolupráci so Syrárňou Bel Slovensko získala  PR agentúra Communication House na súťaži PROKOP 2014  druhé miesto v kategórii Najlepšie podujatie na Slovensku za posledných 12 mesiacov.

 

Obrovskou Karičkou odštartuje 33. ročník Cassovia Folkfestu, prehliadky živej tradície z blízkeho aj širšieho okolia Košíc. Zapojí sa do nej i Súbor ľudových tancov pri Univerzite Marie Curie Sklodowskej z poĺského  Lublinu a vedúci súboru Krásna Hôrka z Japonska.

 

 „Aj verejnosti ponúkame podujatie, ktoré si môže sama odžiť. Máme ambíciu urobiť opäť niečo nové, výnimočné. Ak sme vlani pozvali ľudí do veľkého množstva kruhov, teraz vytvoríme jeden obrovský,“  hovorí za organizátorov Ing. Vladimír Urban, umelecký vedúci a choreograf folklórneho súboru Železiar a vedúci Domu ľudového tanca v Košiciach. „Pôjde o kruh, presnejšie ovál dlhý 250 metrov okolo parku pri Immaculate. Ak na desať metrov potrebujeme 16 tanečníkov, tak na obriu Karičku ich treba minimálne 400. Celkový počet účastníkov Cassovia Folkfestu počas piatich dní od 25. do 29. júna bude asi 1500 “, dopĺňa.

 

„Opäť sa pokúsime o slovenský rekord. Tentoraz nie v počte kruhov,ale v počte účastníkov v jednom kole. Naším prvotným zámerom nie je však vrcholný výkon, ale spoločné zdieľanie radosti vo veľkom kruhu priateľstva, vraví na margo akcie Katarína Čániová, riaditeľka košickej agentúry Communication House.

 

Partnerom pokusu o nový slovenský rekord je výrobca syru Karička Syráreň Bel Slovensko v Michalovciach. K mediálnym partnerom  patrí i časopis Torty od mamy. Záštitu nad Cassovia Folfestom prevzal primátor Košíc Richard Raši, ktorý  tiež prisľúbil účasť v obrej Karičke a to v kroji.


Informácie na www.folkfest.sk a www.tancujucemesto.sk

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk