communication house

Archív aktualít    »   Hlavná v Košiciach patrila 737 tancujúcim!

Hlavná v Košiciach patrila 737 tancujúcim!

Už je to isté. Kolesá unikátnej karičky parchovianskej sa 23. júna roztočili na košickej Hlavnej ulici prostredníctvom 737 tanečníkov z celého Slovenska, ako aj z Česka, Poľska a Maďarska. Udial sa aj pokus o slovenský rekord.

Tanečníčky a tanečníci vo veku od 4 do 82 rokov vytvorili až 54 elipsovitých – fazuľkovitých variácií karičky z Parchovian. Aj vďaka týmto variáciám i tzv. obrátenému tancovaniu – tvárou von z kruhu je od roku 2021 zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska, ktorý predstavuje základný stupeň tvorby Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Pokus o rekord ešte musí byť oficiálne verifikovaný.

Radostná Karička Parchovianska po dvojročnej covidovej prestávke opäť otvorila jubilejný 40. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia folkfest. Je životabudičom pre 40 subjektov – vrátane siedmych základných a stredných škôl, troch ZUŠ, 16 folklórnych súborov, 9 záujmových združení a pre desiatky nadšených jednotlivcov od Myjavy po Svidník.

     

Za osem ročníkov sa jej zúčastnilo viac ako 6 000 účastníkov.
Podujatie tohto charakteru v strednej Európe nemá obdobu.

Partnerom podujatia je opäť Syráreň Bel Slovensko, výrobca syra Karička v závode v Michalovciach.
Organizátormi podujatia sú agentúra Communication House, Súkromná základná umelecká škola Vlada Urbana a folklórny súbor Železiar.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk