communication house

Archív aktualít    »   Megaobraz zo sladkých muffinov

Megaobraz zo sladkých muffinov

Nový husársky kúsok predviedlo takmer 70 amatérskych cukrárok na celoslovenskej výstave tort, medovníkov a ručných prác v Piešťanoch v sobotu 5. októbra. Spoločne vytvorili sladký megaobraz na motívy slovenskej ľudovej rozprávky Janko Hraško a to až z 2120 muffinov – koláčov v košíčkoch. Pôvodný predpoklad, že sa podarí dať dokopy  1 600 kusov, bol tak prekonaný. Muffiny piekli  ženy od Myjavy po Sninu,  ale tiež z Rakúska a Talianska. Všetko nasvedčuje tomu, že pokus o ustanovujúci slovenský rekord by mohol byť úspešný. Definitívne slovo povedia Slovenské rekordy, n.z.

Koordinátorka tvorby megaobrazu Marianna Dubovcová z Martina prezrádza z jeho kuchyne: „Aký obraz aktérky budú skladať, nevedeli do poslednej chvíle. Poznali len počet muffinov, ktoré mali upiecť a ich farby!“
„Janka Hraška na velikánskej lyžici skladala aj ozajstná nevesta. Zuzka, jedna z našich funiniek, sa v ten deň vydávala v Trnave. Po jeho dokončení odišla na sobáš a vrátila sa už v bielom so svojím manželom,“  dopĺňa obraz o ďalšiu zaujímavosť  Kamila Kokošková z Hýľova pri Košiciach, ktorá pred siedmymi rokmi vytvorila hobbyportál Torty od mamy a združila okolo neho tisíce priaznivkýň sladkého pečenia. Amatérske cukrárky dali o sebe vedieť už vlani v apríli, keď na  Sliači vytvorili najdlhšiu roládu na Slovensku merajúcu úctyhodných 77,87 metra.
Na spomínanej súťažnej prehliadke prvé miesto v tvorbe torty na motívy rozprávok získala invalidná dôchodkyňa Antónia Pašková z Paty pri Seredi. Zvíťazila aj v kategórii sladké rozprávkové postavičky. Prvé miesto v medovníkoch odborná porota, ktorej predsedala kráľovná slovenského cukrárstva, členka reprezentačného tímu SR Jozefína Zaukolcová, získala Jana Menhartová  zo Žiliny a v kategórii ručné práce Margita Horečná tiež zo Žiliny -   s lesnými vílami z látky.
Rekord aj súťažnú prehliadku tort organizoval Communication House, vydavateľ slovenského časopisu Torty od mamy. Generálnym partnerom boli Slovenské liečebné kúpele Piešťany.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk