communication house

Archív aktualít    »   Najviac bráničiek z tancujúcich rúk

Najviac bráničiek z tancujúcich rúk

ŠTVRTÝ USTANOVUJÚCI REKORD


Slnko pražilo, pot sa doslova lial. Tisícku ľudí to však neodradilo a s radosťou na Hlavnej ulici v Košiciach zatancovala naše slovenské tance - chorovody, karičku i verbung. Pridali sa aj hosťujúce folklórne súbory zo Srbska a Estónska aj žiaci z Francúzska.


Môžem porovnávať, veď mám za sebou stovky podujatí. Radosť ľudí v kruhoch doslova sršala. Fantastické!” teší sa nestor folklóru na východnom Slovensku a odborný garant podujatia Veselá Karička 2016 Vladimír Urban, ktorý tancujúcich na Hlavnej ulici v Košiciach koordinoval.

 

Slovenské rekordy požiadame o zápis o ustanovujúci rekord. Už štvrtý v poradí súvisiaci s Karičkou na Hlavnej v Košiciach. Presne 980 tancujúcich vytvorilo 490 bráničiek, čo dosiaľ na Slovensku nebolo. Veľmi sa tomu tešíme,” sumarizuje za tvorcov podujatia Ing. Monika Floriánová, koordinátorka z Communication House. „Spojili sa ruky študentov 15 stredných škôl, žiakov piatich základných a umeleckých škôl, tanečníkov 20 folklórnych súborov a odvážlivcov z ôsmich organizácií. Všetci boli úžasní. Domov si odniesli hromadu zážitkov, ženičky krásne zapletené vlasy a víťazi súťaží pekné darčeky.

 

Veselou karičkou odštartovali 35. ročník Cassovia Folkfestu aj súbory z Estónska a Srbska a tiež  Seiči Okubo a jeho manželka Hiroko z Japonska, vedúci tamojšieho  folklórneho súboru Krásna Hôrka, ktorý v Tokiu existuje od roku 1993.

Organizátori odovzdali štafetové stuhy mestu Michalovce prostredníctvom Syrárne Bel Slovensko, výrobcovi syra Karička, partnerovi podujatia. Ten po inšpirácii z Košíc podporuje aj tancovanie karičky na Zemplínskych slávnostiach. Udejú sa  20. augusta v Michalovciach.

Katarína Čániová, Monika Floriánová

FOTO: Jana Linková, Peter Meľuch

 

                

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk