communication house

Archív aktualít    »   Thermia na zjedenie, barlolamač z burizónov

Thermia na zjedenie, barlolamač z burizónov

Mamy, dievčatá, babičky – jednoducho dámy nadšené pre tvorbu tort a neobyčajných jedlých diel od Humenného po Myjavu aj z Česka  predstavili  svoju tvorbu v Piešťanoch – v rámci prehliadky živých kvetov Victoria Regia.  Podobná  sladká výstava na Slovensku ešte nebola.
Kytice z cukru, kvety z medovníka, želatíny, lístkového cesta, ale aj z hodvábu, korálok, prútia... uvideli návštevníci Piešťan v sobotu 22. septembra.  Osobitne zaujalo 18 súťažných tort amatérskych cukrárok na tému: Torta pre Thermiu. Zvíťazila dôchodkyňa Antónia Pašková z Paty pri Seredi  s motívom budovy hotela a parku okolo neho. Torta bola čokoládovo-orechová. Tvorila ju 30 hodín.
Druhé miesto Za odvahu získala Jarmila Vatrtová z Ostrova. Vyše polmetrovú sochu barlolámača „vystavala“ ju z burizónov a želé cukríkov.
Treťou naj tortou sa stalo dielo  Moniky Horváthovej z Bieleho Kostola s názvom Dáma v infanteristickom vozíku.

Zástupcu mužského pokolenia ako jediný reprezentoval Martin Kostráb z Banskej Bystrice, pôvodným povolaním elektrikár. Vytvoril vtipnú tortu v tvare perličkovej vane s kúpajúcim sa mužom. Osobitné ocenenie získal elegantný historický kabriolet z perníka.
Súčasťou Festivalu neobyčajných kvetov boli aj ukážky tvorby, napr. prvej dámy slovenského pernikárstva Márie Murárikovej. Mimochodom, ona aj Martina Rogozinská pred niekoľkými dňami vytvorili pre slovenských medailistov Paraolympijských hier v Londýne medaily a poháre z medovníkového cesta. Ukážky tvorby robil ďalší muž Bohuš Ľubeľan z Liptovského Mikuláša.  Obaja spomínaní páni sú samoukovia a zhodou okolností obaja pôvodným povolaním elektrikári.
Podujatie organizoval časopis Torty od mamy, jediný slovenský časopis pre milovníkov tort so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany.
Festival navštívilo mnoho stoviek ľudí.  Viaceré zo súťažných sladkých diel aj ochutnali. Dobrovoľný príspevok za ochutnávku tort išiel pre OZ Mamám Slovenska. Pomôže deťom a ženám v zložitých životných situáciách.     

       
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk