communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Oslávenec z Embraca - kompresor NT

Oslávenec z Embraca - kompresor NT

Zo 40 miliónov kompresorov by postavili most do New Yorku
 
(Spišská Nová Ves, 22. augusta 2012) – V noci na stredu vyrobili v závode Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi jubilejný 40-miliónty chladiarenský kompresor od začiatku produkcie na jar 1998. Uložené vedľa seba by toto celkové množstvo meralo okolo 8 000 kilometrov, čo je približne vzdialenosť zo Spišskej Novej Vsi vzdušnou čiarou do New Yorku alebo Johannesburgu v Juhoafrickej republike.
 
Špeciálne „jubileum“ pripadlo na produkt NT. Tento veľký komerčný kompresor sa vyrába jedine na Slovensku. „Pri jeho návrhu a vývoji, vrátane dizajnu a testovania, stáli z veľkej časti inžinieri z nášho závodu,“ približuje generálny riaditeľ Embraca Slovakia Norbert Brath.
 
Doposiaľ sa vyrobilo vyše 900 tisíc kusov NT. „Produkt sme vyvinuli z vlastnej iniciatívy, aby sme boli pripravení na budúce regulácie v oblasti energetickej spotreby komerčných kompresorov,“ dodáva N. Brath. Európska komisia totiž už asi tri roky pripravuje súvisiacu novú legislatívu. „Nový NT je úspornejší, tichší a ušetrí asi 20 % energie oproti bežným konkurentom vo svojej triede,” konkretizuje generálny riaditeľ. Kompresor sa používa v chladiacich boxoch, klimatizačných jednotkách či výrobníkoch zmrzliny.
 
Spoločnosť Embraco v súčasnosti kontroluje okolo 23-24 % celosvetového trhu s chladiacimi kompresormi. Vzhľadom na geografické rozmiestnenie svojich závodov po celom svete sa doteraz dobre vyrovnáva s turbulenciami na trhu. Embraco Slovakia aktuálne dáva prácu takmer 2 500 ľuďom, globálne zamestnáva Embraco v Brazílii, Číne, na Slovensku, v Taliansku, Mexiku a USA vyše 12 000 pracovníkov.
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk