communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   K linkám Embraca pribudne 136 ľudí

K linkám Embraca pribudne 136 ľudí

Slovenský závod brazílskej korporácie zvyšuje výrobu

(Spišská Nová Ves – 2. októbra 2009, Anton Oberhauser) – Od stredy 7. októbra nastupuje k výrobným linkám závodu Embraco Slovakia 82 nových pracovníkov. Spoločne s 54 ďalšími, ktorí prišli v septembri, zostanú vo firme do konca roka. Väčšinu zo spomínaných 136 ľudí pridelila výrobcovi chladiarenských komponentov agentúra dočasného zamestnania. Najväčší zamestnávateľ na Spiši má momentálne prácu pre 1 900 ľudí.


„Aktuálny počet objednávok na naše výrobky prevyšuje bežnú úroveň jesennej sezóny. Tešíme sa aj z návratu niektorých bývalých kolegov, o ktorých sme prišli vlani po nástupe krízy,“ komentuje situáciu generálny manažér Embraca Slovakia Carlos Xavier.

 

„Oceňujem prístup Embraca, ktoré dodržalo svoj sľub a oslovuje aj bývalých zamestnancov. Prispieva to k stabilite pracovného trhu v okrese, ktorá trvá už niekoľko mesiacov,“ komentuje JUDr. Michal Komara, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Spišskej Novej Vsi.

 

Výsledkom najnovšieho pozitívneho vývoja je predpokladané zvýšenie výroby v Embracu Slovakia. V roku 2010 firma predikuje medziročný nárast produkcie z tohtoročných 3 miliónov na 3,2 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek určených pre komerčné a domáce chladenie.

 

Medzi stálych odberateľov spišského závodu patria Whirlpool, Copeland, Electrolux, LG, Gorenje, Bosch - Siemens, Liebherr, Arcelik či Sharp.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk