communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Registrácie .eu sa za päť rokov zdvojnásobili

Registrácie .eu sa za päť rokov zdvojnásobili

Európska doména rástla na Slovensku štvrtým najrýchlejším tempom

(Brusel, 6. apríla 2011) – Registrácie doménových mien s koncovkou .eu sa za päť rokov zdvojnásobili, uviedla spoločnosť EURid, správca tejto domény najvyššej úrovne (TLD), pri hodnotení piateho výročia vzniku domény.
„Dnes oslavujeme spustenie .eu pre verejnosť, ktoré sa udialo pred piatimi rokmi. Odvtedy narástla .eu na jednu z desiatich najväčších TLD domén na svete,” povedal Marc Van Wesemael, generálny riaditeľ spoločnosti EURid. „To potvrdzuje, že .eu poskytuje spoločnostiam efektívny spôsob online prezentácie - ako firmy, ktoré sú otvorené obchodu po celej Európe.”

Päť rokov, stále silnejší

Podniky, organizácie i obyvatelia Európskej únie začali registrovať webové stránky s doménou .eu presne 7. apríla 2006, keď sa stala verejne prístupnou. Počas prvého mesiaca sa ich zaregistrovalo 1,7 milióna. Po piatich rokoch sa počet zdvojnásobil na 3,4 milióna, vďaka čomu je .eu deviatou najväčšou TLD na svete.

Počas týchto piatich rokov zaznamenali najsilnejší pomer nárastu európskej domény Litva, Poľsko, Česká republika, Slovensko a Estónsko. Na druhej strane Nemecko, Holandsko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Poľsko sa pre .eu ukázali ako najväčšie trhy

Ak dáme tento nárast do súvislostí, určité krajiny EÚ vykazujú od apríla 2006 väčší nárast v registráciách .eu, než v ich príslušných národných TLD. Týka sa to i najväčšieho trhu - Nemecka:

  nárast .eu nárast ccTLD*
Litva 382% 249% (.lt)
Česká republika 264% 207% (.cz)
Rakúsko 108% 92% (.at)
Belgicko 79% 7% (.be)
Nemecko 65% 43% (.de)

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk