communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Šikovný víkend v Dolnom Kubíne

Šikovný víkend v Dolnom Kubíne

 

Dolný Kubín (22. október 2011, Veronika Cvengrošová) – Šikovné žienky z celého Slovenska mali cez víkend sviatok. V Hoteli Park v Dolnom Kubíne sa stretli v hojnom počte, aby spolu piekli, tvorili, vymýšľali, učili sa nové veci a na staré spomínali.


Užívateľky jedinečných ženských webových portálov na Slovensku www.nanicmama.sk, www.artmama.sk a www.tortyodmamy.sk sa virtuálne priatelia viac ako šesť rokov. „Stretnutia majú dievčatá veľmi rady. Nicky, ktoré poznajú z Internetu sa tu menia na konkrétne osoby a vznikajú naozajstné priateľstvá.“ hovorí Kamila Kokošová, autorka webových portálov a organizátorka stretnutia.


Webová komunita je taká silná, že si vyžiadala vlastný časopis Torty od mamy, do ktorého žienky samé prispievajú, napríklad fotopostupmi na pečenie tort. „Dnes majú Torty od mamy prvé narodeniny. Cukrárky sa na Internete iniciatívne rozhodli upiecť na túto počesť štvorposchodovú narodeninovú tortu. Je neskutočné, že sa tridsiatka žien dokázala cez internet dohodnúť, ktorá čo pripraví.“ doplnila K. Kokošková.


Na tortu použili 160 vajec, 5 kg rastlinného tuku (smetolu), kilo čokolády, liter sladkej smotany, 5 kíl cukru aj 2 a pol kila múky.


Okrem cukrárok nelenili ani artmamy, ktoré pripravili kurzy kreatívnych techník, napr. falošný patchwork, pletenie z pedigu, decoupage (čítaj dekupáž), fimo kurz či tvorenie s deťmi.


V poradí už ôsme celoslovenské stretnutie malo aj charitatívny účel. OZ Mamám Slovenska zorganizoval bazár, do ktorého venovali šikovné ženy svoje umelecké diela. Výťažok z predaja pomôže ženám v zložitých životných situáciách.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk