communication house

Mediálne centrum    »   Tlačové správy    »   Štart novej výroby do troch mesiacov

Štart novej výroby do troch mesiacov

Mnohoraký podiel Slovákov na raste štyridsaťročnej korporácie


(Spišská Nová Ves – 15. marca 2011, Anton Oberhauser) – Tržby závodu Embraco Slovakia dosiahli v roku 2010 sumu 171 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o vyše 20 percent. Z výrobných liniek na Spiši zišlo vlani dokonca o 35 % viac kusov výrobkov ako v roku 2009. Kľúčový európsky závod jubilujúcej brazílskej korporácie na výrobu chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek medzičasom chystá spustenie výroby novej generácie EM. Investícia za 13,5 miliónov eur tak koncom jari začne prinášať prvé ovocie.


„Naša korporácia si minulý štvrtok pripomenula 40. výročie svojho vzniku v Brazílii a sme radi, že práve teraz sa výrobná kapacita stabilizuje,“ hodnotí generálny riaditeľ Embraco Slovakia Ing. Norbert Brath. Spišská fabrika vyrobila vlani 4,2 milióna kusov výrobkov, z nich sa predalo 3,9 milióna. Počet kmeňových zamestnancov vzrástol na 1793 a ďalších firma prenajímala prostredníctvom personálneho lízingu (oproti 153 v roku 2009).


Jubileum materskej spoločnosti, ktorá je súčasťou skupiny Whirlpool, si na Slovensku pripomínajú aj v kontexte ďalších významných momentov. Približne začiatkom júna sa očakáva dosiahnutie plnej výrobnej kapacity na linke produkujúcej nový úsporný typ kompresora tretej generácie. Pre slovenský závod to bude znamenať aj vyváženie profilu produkcie, s vyšším zastúpením výrobkov pre domáce chladenie. Okrem 300 priamych pracovných miest, ktoré budú obsadené približne do konca tohto roka, sa aj u dodávateľských firiem predpokladá priebežné vytvorenie ďalších 160 pracovných pozícií.


Slováci v Mexiku
Po Brazílii, Taliansku, Číne a Slovensku otvorí korporácia koncom leta svoj ďalší závod v mexickom Monterrey. Na jeho čele bude dlhoročný šéf spišskonovoveskej fabriky Carlos Xavier. Preto neprekvapuje, že v tíme pre Mexiko figurujú aj dvaja zástupcovia zo Spiša. Pre manažéra výroby Matúša Babíka sa stredná Amerika stane domovom na dva roky, jeden rok bude pri zrode mexického komunikačného oddelenia stáť hovorkyňa spoločnosti Katarína Držíková. „Obaja sa chystajú vycestovať aj s rodinami. Je to pre kolegov veľká výzva, ale zároveň aj veľká česť. Takáto príležitosť sa nevyskytuje každý deň,“ dodáva N. Brath.


V roku 2011 plánuje Embraco Slovakia investovať 8 miliónov dolárov. Tiež chce nadviazať na bohatú podporu spišského regiónu, kam vlani prispelo na projekty zodpovedného podnikania a darcovstva sumou 55 000 eur. V tomto smere sa spoločnosť usiluje o získanie unikátneho certifikátu spoločenskej zodpovednosti SA 8000.

Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk