communication house

Archív aktualít    »   Poďme všetci do karičky - TIP zakladateľa podujatia

Poďme všetci do karičky - TIP zakladateľa podujatia

Na veľkej spoločnej tancovačke sme v centre mesta už tancovali zemplínsku, parchoviansku či spišskú karičku, skúsili chorovody, bráničky, hadíky, plieskali sa po stehnách pri čapášoch aj vykrúcali v čardáši. Čo čaká účastníkov tento rok? Veselé tanečné hry s piesňami z Abova! 

Choreografi Marianna Svoreňová a Marek Rudňanský pripravili hravú lahôdku, ktorú zvládnu aj tí, čo nemajú kondíciu športovca. Poprechádzame sa po pomyselnej lúke, zahráme sa zlatú bránu a potom sa roztočíme vo veselých kolesách. Dopredu i vzad. Odoženieme mravcov podupmi a rozvírime vzduch v ohnivom čardáši. Znie to parádne, že?
   FS Železiar a DFS Hanička nahrali aj výukové videá, pomocou ktorých sa záujemci učia choreografiu tanca. Videá sú zdarma k dispozícii na YouTube:  metodika - link TU, celá tanečná choreografia - link TU

Ak sa vám myšlienka spoločného krepčenia pod holým nebom páči, pripojte sa k folkloristom, žiakom ZŠ a ZUŠ, študentom SŠ a VŠ, seniorom, rôznym organizáciám a priateľom tanca zo Slovenska, aby sme vytvorili nový slovenský rekord v tancovaní karičky.

Sledujte www.folkfest.sk a tiež FB/taneckaricka a dozviete sa všetky potrebné informácie...

Spoznajte KARIČKU, ktorú naša agentúra Communication House s Domom ľudového tanca a FS Železiar organizuje od roku 2013! Nahliadnite do veselých ôsmich ročníkov na našom webe - link TU :))

                 
 
                   
Communication House - sídli v Košiciach a je prvou mimobratislavskou PR agentúrou na Slovensku založenou v roku 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk