communication house

KARIČKA tanec

KARIČKA tanec

Milí priatelia Karičky! 
      
Začiatkom apríla sme už zvykli štartovať nácviky karičky. Ten veselý čas učenia spojený so smiechom nám veru chýba. Pamätáte si, ako ste trénovali špirálu či hadíky?
Nezabudnuteľné spomienky nám oživil hudobný klip ruskej folkrockovej skupiny Otava Yo k piesni Posiali dievky ľan. Pozrite si s nami ich ľudskú špirálu :)    

 

(p.s. ak ste nedočkaví, kliknite na čas 5:10)


Ešte veľkú tancovačku v meste pod holým nebom nepoznáte?
Tak šup šup - nahliadnite do veselých siedmych ročníkov :)

ZEMPLÍNSKA KARIČKA s ČARDÁŠOM 2019
Opäť sme si zatancovali zemplínsku karičku, ktorou sa tancovačka na Hlavnej v roku 2013 začala. Keďže radi spoznávame slovenské tance, Vlado Urban nám k nej pripravil aj parchoviansky čardáš. Zvládli sme ho na jedničku, žiaden chrbát nebol suchý :) Sme hrdí aj na nový ustanovujúci rekord - v histórii karičky ten najťažší.     

KARIČKA SLNOVRATU 2018
Typický kruhový tanec východu obohatený spišskými motívmi sme odtancovali v deň letného slnovratu. Na Hlavnej 681 tanečníkov vytvorilo nový slovenský rekord - špirálu dlhú 626,2 metra. Súťažili sme aj o najkrajšie kalapy a najmalebnejšie ženské účesy. Spoznali svadobné kroje, ktoré sa nosili na Above. A hlavne sa naplnili radosťou! 

JUBILEJNÁ KARIČKA 2017
Piata jubilejná opäť nesklamala. V krásnom letnom dni sme tancovali a šantili. Fotili pri obrusovej stene, súťažili v kráse ľudových účesov a obdivovali kroje naše aj tie spoza hraníc, moravské. A rekord? Na námestí 876 ľudí zamrzlo, znehybnelo na 6 sekúnd počas spoločného tancovania karičky!    

VESELÁ KARIČKA 2016
Slnko pražilo, pot sa doslova lial. Tisícku ľudí to však neodradilo a s radosťou na Hlavnej ulici v Košiciach tancovala naše slovenské tance - chorovody, karičku i verbung. Vydaril sa aj pokus o nový slovenský rekord - námestie a park objal jeden veľký chorovod so 490 bráničkami.

KARIČKA TANEC PRIATEĽOV 2015
Iskričky v očiach a radosť tanečníkov sprevádzali aj tretiu, tentokrát Abovskú karičku s novou hudbou a choreografiou - hravou a šantivou. Spoločne sme vytvorili nový ustanovujúci slovenský rekord: 584 ľudí, ktorí sa naraz objali v ľudovom tanci karička.

OBROVSKÁ KARIČKA 2014
Rok s rôčkom si ruku podal a my sme sa stretli na hromadnom tancovaní karičky v jednom obrovskom kruhu. Pestrosť krojov a národností bola očarujúca a inšpirujúca. Prečo vlastne už nechodíme v krojoch? 

TANCUJÚCE MESTO 2013
     
Prvýkrát sa celé Košice roztancovali v júni 2013. Do spoločného tancovania Zemplínskej karičky sa zapojilo celkom 965 účastníkov, ktorí vytvorili 105 kruhov. Nebol nikto, čo by len tak stál. A prvý rekord bol náš!Kroje Košiciam svedčia
Verbung dopĺňa každú karičku
Karička v sústredených kruhoch
Návštevníci prichádzajú z rôznych kútov sveta
Obrovská karička 2014 a čapáš
Objatia na Karičke tanci priateľov 2015
Bráničky Veselej karičky 2016
Ružová sponzora Syrárne Bel Slovensko nikdy nechýba
Žiaci objavujú folklór na Hlavnej
Rekordná špirála Karičky slnovratu 2018
Účesy a priateľstvá
Obľúbené súťaže o najkalap a najúčes
Krojované prehliadky sú super
Koleso už vieme krútiť
Príprava v parku

 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      


 

          

 

        

 

 

 

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk