communication house

Media center    »   News releases    »   Tisíc ľudí spoja kruhy

Tisíc ľudí spoja kruhy

Namiesto dotyku klávesnice, dotyk pri tanci

Tisíc ľudí spoja kruhy

Klienti z Únie nevidiacich a slabozrakých a folklóristi z Fínska budú medzi tisíckou tanečníkov, ktorí zatancujú najtypickejší ľudový tanec  východného Slovenska – karičku.   

„V Tancujúcom meste vytvoríme slovenský rekord v počte ľudí, ktorých spojí kruhový tanec. Prinášame radosť z pohybu, aby sa mladí dotýkali viac medzi sebou, ako klávesnice počítača,“ vyznáva sa Eva Čániová, riaditeľka  organizujúcej agentúry Communication House z Košíc.
Tanečný zážitok ponúka agentúra v spolupráci s FS Železiar a  výrobcom syru karička – Syrárňou Bel Michalovce.

Tisíc ľudí roztancujeme na košickej Hlavnej ulici už 26. júna o 17.00 hodine.

Karičku zatancuje aj desiatka klientov Únie nevidiacich a slabozrakých z Košíc. „Je to pre nás výzva. Zrak síce nepomáha pri zvládaní krokov, za to sluch a cit pre hudbu pomôže  kruhový tanec zvládnuť,“ teší sa zo svojich „tanečníkov“ Marcela Vitkovičová vedúca krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých v Košiciach.

Na zážitok z tancovania ľudového tanca v modernom meste budú iste radi spomínať aj tanečníci zo súboru Siepakat z Fínska. „Karičkou budú otvárať svoje účinkovanie na 32. ročníku Cassovia Folkfestu. Iste bude zaujímavé sledovať, ako sa popasujú so slovenským spevom a tancom,“ nádejá sa  Vladimír Urban, umelecký vedúci FS Železiar.

Karičkovské naj ….
•    slovenský folklórny súbor z najvzdialenejšieho mesta od Košíc: DFS Venček, Poprad
•    najvzdialenejšia stredná škola: gymnázium Kráľovský Chlmec
•    najvyšší počet tanečníkov z 1 organizácie: 122 študentov – Stredná zdravotnícka škola Moyzesova ul.Košice
•    najstaršia účastníčka: 84 ročná z FS Matičiarky

Už polroka „žijú“ touto akciou aj klienti Domova sociálnych služieb Domko, zamestnanci Syrárne Bel Slovensko, orientálne tanečnice, starostovia z Regionálneho združenia obcí
Hornád. Zapoja sa aj folklórne súbory zo Zemplína, Humenného, z okolia Košíc, Michaloviec a  Slanca. Študenti z 27 stredných škôl v Košickom kraji, poslucháči Technickej univerzity a Univerzity P. J. Šafárika.

Tanečnú atmosféru v stredu – 26. júna – umocnia aj najúspešnejšie slovenské medovnikárky, ktoré v Cavearia Theatru predvedú svoje umelecké diela z medovníkov na výstave a naučia deti z materských škôlok na Hrnčiarskej, Obrancov mieru zdobiť medovníky.


Dôležitá informácia pre kameramanov a fotografov:  
Natáčať a fotografovať karičku bude možné aj z balkóna kníkupectva Panta Rhei, z pódia pri Immaculate a z balkóna Štátneho divadla.

Kontakt: Katarína Jantošovičová, koordinátorka projektu, 0911 192 830, kjantosovicova@communicationhouse.sk

Communication House - based in Košice, it is the first public relations agency in Slovakia outside Bratislava, founded in 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk