communication house

Services    »   Publishing    »   Orechová slávnosť o komunikácii

Orechová slávnosť o komunikácii

Communication House vydal knihu Orechová slávnosť od Kataríny Evy Čániovej. Riaditeľka agentúry píše príbehy o komunikácii, s ktorou sa každodenne stretávame.

 

NAPÍSALI O KNIHE

Autor recenzie: Beáta Hybáčková

zdroj: www.zivot.sk

Moja kamarátka Katka Čániová z Košíc napísala knihu. Nazvala ju Orechová slávnosť a podarovala si ju k vlastnej päťdesiatke. Stálo ju to sedem rokov roboty a niekoľko dovoleniek, pretože ju vydala za svoje peniaze.

Mám otázky: Prečo to robila? Kde na to zobrala energiu? Má výborne fungujúcu rodinu, tri veľké deti, je úspešnou podnikateľkou, každú voľnú chvíľu venuje turistike, dokonca veľmi dobre vyzerá, je pohodová, skrátka nepoznám oblasť, kde by jej to neklapalo.

Ako na to, naznačuje práve vo svojej knižke. Nie je to žiadna príručka o spôsobe využitia času, ani fantazijný úlet do romantického sveta. Sú to príbehy, či skôr prerozprávané zamyslenia na konkrétnu, reálnu, často úplne prozaickú tému, kde si vystačila vlastnými zážitkami, sviežo ich opísala, obohatila pocitmi, doplnila jemnými súvislosťami a napohľad všedné situácie tak vystupujú v novom kontexte. Napríklad púha polstránka o tom, ako sa jej sedemročný synček učil zratúvať čísla nad desať...

 

Zdá sa, že Katarína sa cíti dlžníčkou života na všetky strany - voči svojej mame, manželovi, deťom, priateľom, stromom, vrchom, farbám, slnku, kvapkám rosy, povinnostiam, tradíciám... Všetko toto sú jej nenahraditeľní účastníci žitia a s vďakou ich pasuje za hrdinov svojho rozprávania. Orechová slávnosť je tak trochu slovenskou verziou známej „Slepačej polievky pre dušu“, ktorá takisto dáva príklady o tom, že žiť možno v harmónii, radosti. Pravda, treba si aj po rôznych skúsenostiach nechať nadšené, doširoka otvorené oči pre všetko pekné a dívať sa okolo seba aj z výhľadu toho druhého. Je to vlastne o vzťahoch.

Rovnocennou súčasťou knihy sú ilustrácie, reprodukcie malieb ďal‘ej košickej autorky Jany Šlosárovej, ktorá si z dosiaľ nepochopiteľných dôvodov netrúfla na samostatnú prezentáciu.


Orechovú slávnosť Katka prvý raz slávnostne otvárala v spoločnosti priateľov, s orechovými koláčikmi, orechy dekorovali slávnostný stôl a dostala ich aj v náhrdelníku od kamarátky.

 

Prečítajte si úryvky z knihy priamo tu!

 

Knižku autorka predstavuje v kníhkupectvách po celom Slovensku. Bližšie o prezentáciách na Bibliotéke, v Bratislave či počas festivalu Prešov číta rád sa dočítate v tlačových správach a uvidíte vo fotogalérii.

 

Orechová slávnosť obsahuje príbehy o komunikácii. Čo o nej hovorí Katarína Eva Čániová?

 

Čo povedali čitatelia o Orechovej slávnosti?

 

Zoznam predajných miest.

 

Communication House - based in Košice, it is the first public relations agency in Slovakia outside Bratislava, founded in 1996.

Communication House, s.r.o.

Štefánikova 6, 040 01 Košice, web: www.communicationhouse.sk
Code by MacMike.sk | CMS by TISS.sk